Мобільний додаток

Чи знімуть депутатську недоторканність з Порошенка до Нового року — коментують нардепи

12.12.2019 р., 13:40

Член депутатської фракції партії "Слуга народу" Віталій Безгін та член депутатської фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко в ефірі Українського радіо прокоментували, чи знімуть депутатську недоторканність з Петра Порошенка до Нового року і чи є це політичним тиском на опозицію.

"Сьогодні в порядку денному даного питання немає, попри те, що він достатньо щільний, тому я не вбачаю, що навіть у разі подання Генерального прокурора, дане питання буде голосуватись сьогодні", — зазначив Віталій Безгін.

Безгін також наголосив, що рішення про зняття депутатської недоторканності з Петра Порошенка було б незрозумілим, враховуючи те, що з 1 січня 2020 року всі депутати будуть доторканнями.

"У нас відбулись зміни до відповідної статті Конституції і з 1 січня недоторканності не буде. Потрібно врегулювати декілька законодавчих актів, але недоторканності вже однозначно не буде, тому на фракції детального обговорення даного питання не було. І я підтримую позицію того, що незрозумілим було б рішення зараз знімати недоторканність з Петра Порошенка, враховуючи те, що через три тижні і так всі будуть доторканні. А зараз це дозволить ще більше побудувати якого медійного хайпу протистояння, який зараз конче непотрібний Україні", — сказав він.

Член депутатської фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко прокоментував, як у фракції реагують на ймовірне скасування недоторканності Порошенка.

"Історія з переслідуванням Порошенка стає все більш абсурдною. Спочатку була справа за подіями в Керчинській протоці, по яких є рішення трибуналу ООН, що Україна повністю була права, а Росія — ні, і на цьому рішенні були повернуті і моряки, і кораблі. А тут намагалися якусь справу з цього зробити. Тепер вже справа по Мінських угодах, і це щось взагалі нечуване, тому що на цих же домовленостях був "нормандський саміт" і все ґрунтується на них. На мою думку, казали про страшну корупцію, а за півроку нічого не знайшли, і тому вигадують ідіотські справи. Якщо ми говоримо про розгляд подання, то ніякого подання немає, бо його може подати тільки Генпрокурор. У нас є тільки справи ДБР, а цей орган не тільки не має довіри, а взагалі має бути радикально перезапущений. Тому ми очікуємо, і якщо буде подання, то будемо на це реагувати. Вчора це коментували європейські політики, і віце-спікер литовського сейму, і колишній міністр закордонних справ Швеції, про те, що це абсолютно політичні речі і політичний тиск українську опозицію сьогодні", — зауважив нардеп.

Зазначимо, як заявили у фракції "Слуга народу" підтримає зняття недоторканності з депутата і п'ятого президента Петра Порошенка, якщо в парламент надійде подання від Генпрокуратури. 

На фото — Петро Порошенко, facebook.com/pg/petroporoshenko

Чи знімуть депутатську недоторканність з Порошенка до Нового року — коментують нардепи

Новини по темі