Мобільний додаток

Прем'єра у PostPlayТеатрі: вистава "Місто з собою" за участі дітей з прифронтових міст

3.12.2019 р., 13:07

Київський PostPlayТеатр запрошує на прем’єру проєкту "Місто з собою" 4-5 грудня. Про це в ефірі Радіо Культура розповіла драматургиня Анастасія Косодій.

"Вистава "Місто з собою" — розмірковування про те, що ми забираємо із своїх міст, коли ми звідти від’їжджаємо, що залишається з нами", — зауважила драматургиня.

Проєкт створений разом із учнями шкіл Бахмуту, Попасної та Миколаївки, це такі невеликі міста на сході України, прифронтові міста. Автори й виконавці вистави — діти, драматурги і режисер (Георг Жено – ред.) допомагали їм оформити думки у виставу. Учні рефлектують про свій досвід у дорослому світі, шукають вираження цього досвіду засобами театру.

"Створювався проект упродовж останніх трьох місяців. Першу частину зробили в Бахмуті, це колишній Артемівськ. Драматург Ден Гуменний разом зі школярами із Попасної, з якими він вже досить давно працює, створив другу частину. Третю частину вистави зробив драматург Андрій Бондаренко в Миколаївці, це місто, з яким було створено багато театральних проєктів з Георгом Жено, Наталею Ворожбит", — розповіла Анастасія Косодій.

2 грудня прем’єра відбулась у Львові, 4 та 5 грудня буде прем’єра вистави у Києві у PostPlayТеатрі. Перші прем’єри вистав були в містах їхнього створення, потім у Харкові, у Львові, і далі поїде постановка до Німеччини.

Як розповідає Анастасія Косодій однією з головних тем вистави, яка спершу спадає на думку, є, звісно, тема війни, оскільки всі ці три міста є прифронтовими містами.

"Але насправді набагато більше вони розмірковують про те, як класно жити в маленькому провінційному місті, бо, наприклад, Миколаївка — це місто, в якому дуже важко зрозуміти, куди відвезти свою дівчину або хлопця на побачення, оскільки там немає, наприклад, кав'ярень для цього, або кінотеатрів. Як вони намагаються придумувати для себе світ, в якому їм буде комфортно жити, як вони чи забирають цей світ з собою, чи потім розвивають у своїх містах. Дуже цікаво було говорити з дітьми про досвід 14-го року, як вони його проживали, як вона його рефлектують, тому що навіть за останні 5 років цей досвід забувається і стирається. Про це все ми з ними розмірковували і говорили"

"Місто з собою" — це спільний проект Media Frontline e.V. (Берлін), PostPlayТеатру (Київ) та Agency for Safe Space (Гамбург), створений за підтримки програми “Східне партнерство” Міністерства іноземних справ Німеччини.

фото - facebook.com

Прем'єра у PostPlayТеатрі: вистава "Місто з собою" за участі дітей з прифронтових міст

Новини по темі