Мобільний додаток

"У дитячому булінгу немає агресора — там усі жертви" — організаторка форуму "Stop Violence – СТОП Насильству!"

3.12.2019 р., 13:30

У Києві 5 грудня розпочнеться всеукраїнський форум "Stop Violence – СТОП Насильству!". Захід відбудеться у межах світової акції "16 днів із протидії насиллю". Чому в суспільстві досі існує проблема несприйняття інакшості, в ефірі Радіо Культура поділилися думками віце-президентка благодійного фонду "Здорове дитинство без меж" Тетяна Репеде та Дарін Осман, україно-єгипетська юна співачка, яка написала пісню про рівність.

Форум "Stop Violence – СТОП Насильству!" організовує благодійний фонд "Здорове дитинство без меж". Його віце-президентка Тетяна Репеде на заході буду говорити про повагу.

"На форумі будуть говорити про сімейні цінності, про виховання поваги. Ми раді, що до нас долучилася молодь, студенти-правники. І однією з почесних гостей буде наша маленька зірочка Дарин Осман, яка на форумі буде презентувати свою пісню — ця дівчинка всіма своїми діями показує, що молодь свідома, і що вона хоче зростати у суспільстві, яке наповнене повагою", — пояснює організаторка.

Пісня Дарін Осман називається "Наш Дім". Кілька тижнів тому дівчинка презентувала на неї кліп. "Незважаючи на те, що я народилася і живу в Україні, я не раз ставала об’єктом знущань. Вони стосувалися моєї релігії, національності, зовнішності. Це дуже боляче 
— чути від людей, що ти не такий як усі. І я хочу донести до людей цією піснею, що немає поганих чи хороших націй. Є погані чи добрі люди. Про це моя пісня", — каже юна співачка Дарін.

Україна лише увійшла в процес боротьби з булінгом, говорить організаторка форму Тетяна Репеде. "У радянські часи нас виховували так, що булінг — це нормально. Що таким чином діти вирішують свої стосунки, і нічого принизливого в цьому немає. На жаль, це неправда. У процесі булінгу є жертва, є спостерігач, є булер. І коли ми починаємо працювати з дітьми-агресорами, ми звертаємо увагу на те, що в цьому процесі — жертви усі. Бо дитина, яка несе цю агресію, вона її десь бачить. Як правило, в родині. Дитина не має навичок мирного врегулювання конфліктів. Навіть спостерігачі: вони бояться втрутитися і стати наступною жертвою, тому вони мовчать", — розповідає Тетяна Репеде.

До того ж, за її словами, вже є сумна статистика, яка стверджує, що вихованню дитини батьки приділяють від 10 до 15 хвилин на день, і це якісь настанови.

"У тому шаленому темпі, в якому ми зараз рухаємося, батьки намагаються задовольнити матеріальні потреби дитини. І дуже мало цікавляться тим, що відбувається в її житті", — розповідає Тетяна.

Сотні громадян, тисячі громадських організацій, понад сто країн світу долучилися до акції "16 днів із протидії насильству", яка розпочалася 25 листопада. "Ми активізувалися саме у цей період для того, щоб дійсно докласти своїх зусиль і збільшити обізнаність про всі форми насильства у суспільстві. Ми повинні працювати на зменшення такого ганебного явища як насильство над людиною. Мета форуму — поглиблення співпраці громадських, державних та міжнародних інституцій по боротьбі із проблемами насильства, та недопущення порушення прав людини", — говорить Тетяна Репеде.

фото - healthy-childhood.org

"У дитячому булінгу немає агресора — там усі жертви" — організаторка форуму "Stop Violence – СТОП Насильству!"

Новини по темі