Мобільний додаток

На зустрічі НАТО в Лондоні мав би бути присутній міністр оборони України — політологиня

2.12.2019 р., 17:10

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко візьме участь у конференції NATO Engages, яка проходитиме паралельно із зустріччю лідерів Альянсу в Лондоні 3 грудня, попри попереднє рішення МЗС цього не робити. Як відомо, це рішення було ухвалено після суспільної критики на адресу української влади через відсутність представників України серед учасників конференції. Чим важлива ця конференція? Про це в ефірі Українського радіо розповіли голова "Громадської ліги "Україна-НАТО" Сергій Джердж та політологиня Світлана Кушнір.

Програма:
Ведучі:

Світлана Кушнір пояснила, чому президент України Володимир Зеленський не їде на конференцію НАТО у Лондоні.

"Напередодні зустрічі в Парижі "Нормандської четвірки" (9 грудня — ред.) Зеленський не хоче дратувати РФ, бо для неї було неприйнятним наше стратегічне співробітництво з Північноатлантичного Альянсом", — сказала вона.

Світлана Кушнір додала, що представництво в НАТО на рівні Вадима Пристайка — це дуже добре, але чому не їде міністр оборони? 

"Говорити, що взагалі нова українська влада відмовляється від напряму співпраці з Північноатлантичного Альянсом не можна. Але, мабуть, вони потрапили в пастку коли думають, що якимось зовнішніми чинниками зможуть умилостивити РФ для того, щоб зустріч 9 грудня була. Усе ж таки підкреслюю, що на цій зустрічі, яка буде в Лондоні мав би бути присутній міністр оборони. Новий міністр оборони на цій зустрічі міг би провести низку зустрічей зі своїми колегами, мати напрацювання", — додала Світлана Кушнір.

За її словами, для України конче необхідно в цій ситуації і в умовах достатньо слабкої зовнішньої дипломатії використовувати будь-які міжнародні майданчики, щоб заявляти свою позицію. "Тим паче цей майданчик був би для нас стратегічно важливим напередодні зустрічі "Норманської четвірки", — сказала Світлана Кушнір.

Сергій Джердж наголосив, що у Конституції України зазначено, що ми прямуємо до ЄС та НАТО.

"Це наше рішення, яке є обов’язковим для всіх. Це конституційна норма, це обов’язок і президента, й уряду, і парламенту зробити все, щоб досягти цього результату. Усе-таки важливо, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко візьме участь у форматі NATO Engages, де будуть партнери НАТО. Дійсно, якщо йдеться про безпеку від Балтійського до Чорного моря, то без України тут не обійтися. Враховуючи те, що міністр МЗС візьме участь у цьому заході, то буде можливість налагодити якісь контакти, переговорити з нашими союзниками з тим, щоб зміцнити наші позиції. Тим більше, що Йенс Столтенберг говорив, що під час цієї зустрічі тема України й російсько-української війни також буде на порядку денному", — сказав Сергій Джердж.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко відвідає саміт НАТО в Лондоні 3-4 грудня. Це зазначено у розкладі, опублікованому на офіційному сайті саміту. А зустріч лідерів країн "нормандського формату" відбудеться 9 грудня. Про це повідомив Офіс президента України за підсумками розмови Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Джерело: https://www.facebook.com/UkraineMFA/?tn-str=k*F

На зустрічі НАТО в Лондоні мав би бути присутній міністр оборони України — політологиня

Новини по темі