Мобільний додаток

У Полтаві пошкоджено меморіальну дошку та спалено волонтерський мікроавтобус: яка відповідальність чекає на зловмисників?

2.12.2019 р., 14:40

У ніч на 30 листопада невідомі в Полтаві невідомі спалили волонтерський мікроавтобус, пошкодили меморіальну дошку пам’яті героям російсько-української війни і меморіальну дошку герою України Сергію Лимарові. Яка відповідальність чекає на зловмисників відповідно до чинного законодавства та чи розслідуються подібні справи, розповів Радіо Промінь адвокат, кандидат юридичних наук Василь Мірошниченко.

"Справ щодо пошкодження пам’ятників, на жаль, є мало і це говорить про недостатню увагу з боку поліції до даного проблемного питання. З іншого боку, це свідчить про недостатню обладнаність наших центральних вулиць, де розміщені меморіали, камерами зовнішнього спостереження, які дозволяли би ідентифікувати злочинців та вчасно їх карати", – розповів Василь Мірошниченко.

Стосовно підпалів автомобілів, то, за словами адвоката, тут краща ситуація: "Є розслідувані випадки, є підозрювані, по деяким передані справи до суду і за умисне знищення чи пошкодження майна стаття 194 Кримінального кодексу строки досить тривалі. Наприклад, якщо це діяння вчинено шляхом підпалу, вибуху чи іншим загально небезпечним способом або спричинило майнову шкоду у великих розмірах, загибель людей чи інші тяжкі наслідки, йдеться про термін від 3 до 10 років лише за знищення майна. Якщо меморіал або могила знищується шляхом підпалу, то "світить" також від 3 до 10 років, крім того що можуть додаватися обвинувачення щодо вандалізму".

"Але для того, аби притягувати до відповідальності, потрібно, щоб злочинців ловили, а отже поліція приділяла цьому увагу, бо зараз схоже на те, що це питання не є пріоритетом. По-друге, треба технічна оснащеність, тобто більше камер зовнішнього спостереження, тому що це ефективний засіб виявлення та затримання зловмисників. Адже людина в балаклаві сама по собі є підозрілою та привертає увагу й,крім того, навіть якщо на камері не видно обличчя, то видно статуру, особливості ходьби, в чому вдягнута особа. Відповідно більше шансів її затримати", – наголосив Василь Мірошниченко.

Але, як звернув увагу адвокат,аби це питання стало пріоритетом, треба звернутися до очільника поліції, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: "Він позиціонує себе як людина патріотична й було б логічно, якби він дав вказівку, щоб ці резонансні злочини розслідувалися з більшою увагою й під особистим контролем пана міністра".

ФОТО: Коло

У Полтаві пошкоджено меморіальну дошку та спалено волонтерський мікроавтобус: яка відповідальність чекає на зловмисників?

Новини по темі