Мобільний додаток

"Сканер" калорій: українець створив пристрій, який розраховує калорійність страв на фото

26.11.2019 р., 12:35

Їсти усвідомлено — не лише з задоволенням, а й з користю для здоров'я. У цьому може допомогти новий пристрій, який розраховує калорійність страв на фото. Більше про "сканер калорій" в ефірі Радіо Промінь розповіли розробник проекту Сергій Лисін та дизайнерка Вікторія Конащук.

Програма:
Ведучі:

"Це комплекс, який складається з накладки на будь-які звичайні окуляри, які ви можете надіти. Вам прямо на лінзу виводиться кількість калорій або інші важливі параметри їжі, яка є перед вами. Тобто ми вирішили піти далі, ніж просто вираховувати калорії, які ви їсте. Коли користувач реєструється, він може вказати, які у нього є проблеми зі здоров’ям, наприклад, діабет. Якщо вже відомо, що у людини є така проблема, їй виводиться кількість цукру, аби вона розуміла, чи варто це їсти", — розповів Сергій Лисін.

Стартапер зауважив, що для людей, котрі не носять окуляри, другий комплекс складатиметься з браслету, а саме — розумного годинника. Там також буде камера та дисплей, і все проектуватиметься у реальному часі. 

Лисін розповів, що пристрій деталізовано розрізняє зовнішні парламенти продуктів.

"Наприклад, наш пристрій розрізняє різні види яблук. Ми можемо визначати деталізовано якісь зовнішні параметри. Борщ може бути зі сметаною та без, і у цьому випадку ми беремо середні показники. Поки що ми не можемо вираховувати вагу страви, але користувач може у нашому мобільному додатку ввести вагу, і підрахунок відбудеться автоматично", — сказав він.

Розробник також наголосив, що пристрій вираховує середні показники, проте у подальшому його фунціонал розширюватимуть.

"Ми хотіли зробити додаткову можливість — голосове керування. Наприклад, коли ви приходите в кафе чи ресторан, ви бачите лише назву, і навіть не всі офіціанти знають, що у них є в закладі. А ви можете просто сказати цю назву страви, і вам на екран виведеться інформація про те, які там є компоненти, а також загальна кількість калорій та параметрів. Проте це буде універсальний склад цієї страви. Наразі ми робимо середні показники, а коли будемо масштабуватися, буде легше, оскільки робитимемо локації і пізнавати за ними, до прикладу, топ-страви", — пояснив Лисін.

Вікторія Конащук додала, що кожен компонент страви не розраховують окремо.

"Наприклад, у борщі ми не рахуємо окремо картоплю чи капусту. Повноцінні страви ми відразу можемо розпізнати за картинкою", — сказала вона. 

Сергій Лисін також повідомив, що накладка на окуляри коштуватиме близько 2000 гривень, а користуватися пристроєм зможуть не лише спортсмени. 

"Спочатку ми орієнтувались на спортсменів та тих людей, які дотримуються здорового способу життя. Зараз ми вирішили додати людей, які мають якісь проблеми з харчуванням, зокрема діабетиків. Цей функціонал можна розширювати й на інші дієти. До прикладу, вегани можуть знайти корисне застосування цьому пристрою. Звичайний фітнес-браслет коштуватиме близько 600-700 гривень, а накладка на окуляри — близько 2000 гривень. Також буде "просунута" версія браслету", — зазначив розробник.

У дизайні пристрою розробники прагнуть до мінімалізму  він має бути красивим зовні, аби люди носили його не лише через функціонал. 

Фото — pexels.com

"Сканер" калорій: українець створив пристрій, який розраховує калорійність страв на фото

Новини по темі