Мобільний додаток

Пенсіонерка родом з Дніпропетровщини вивчила українську мову та у 82 роки написала радіодиктант без помилок

24.11.2019 р., 16:05

82-річна пенсіонерка з Києва Тамара Щербань написала радіодиктант практично без помилок, проте, не відправила його через відсутність інтернету. У студії Українського Радіо вона розповідає, як вивчила українську мову, адже народилася і виросла в російськомовному регіоні.

Програма:

Нещодавно дуже багато українців по всій Україні і навіть по всьому світу писали Всеукраїнський диктант національної єдності.  Взяла участь в написанні і Тамара Щербань, їй 82 роки, народилася в Дніпропетровській області, і українську вивчила вже у зрілому віці.

"Батьки мене цілеспрямовано віддали в російську школу, тому що час був такий і тоді на все це містечко була одна українська школа, а в нашій школі був лише один урок української мови. Але все-таки дещо я чула від дідуся, від сусідів. Мені було абсолютно неважко, можливо, у мене якась просто здібність до цього є. Мені здається, що якби я жила десь в іншому мовному середовищі, то я б з легкістю опанувала іншу мову", — говорить пані Тамара.

Коли переїхала до Києва, де скрізь лунала російська мова, пані Тамара перекладала статті для україномовних журналів. Вивчення мови, на її думку, — вибір кожного.

"Але що ж поганого в тому, щоб знати кілька мов? Мене зараз вже навіть дратують російськомовні канали, хоча я абсолютно толерантна до всіх. Та я все-таки, мабуть, абсолютна українка", — говорить Тамара Щербань.

Цей радіодиктант для неї став першим, побачила на каналі UA: Перший анонс диктанту, приєдналась до нього хвилин за 10 до початку. Диктант жінка написала пррактично без помилок.

"Граматичних помилок я не роблю, мене тільки напружували тире, двокрапка, але Аллочка (невістка ред.) сказала, що це теж нормально", — говорить пані Тамара.

Лист з диктантом вона не надсилала, адже не має технічних можливостей для цього і поки не опанувала інтернет.

"Дійде черга і до інтернету, мене просто його відсутність, як-то кажуть, не напрягає", — говорить жінка.

Наступного року вона обіцяє також писати радіодиктант і вже, ймовірно, відправити його на перевірку.

Пенсіонерка родом з Дніпропетровщини вивчила українську мову та у 82 роки  написала радіодиктант без помилок

Новини по темі