ДругаРіка

В театрі "Колесо" сьогодні покажуть виставу "Ми, Майдан"

21.11.2019 р., 16:03

21 листопада До дня Гідності та Свободи Київський академічний театр "Колесо" покаже виставу "Ми, Майдан" за однойменною п’єсою Надії Симчич. Про це в ефірі радіо Культура розповіла режисерка, художня керівниця театру, народна артистка України Ірина Кліщевська.

"Ми граємо цю виставу два-три рази на рік, в різних варіантах і на виїздах, і як проекти. Глядачі навіть не вірять, що це все відбувалося… Така сила, енергія в цій виставі, в цьому документі… Актори не грають, вони факти читають", – повідомила Ірина Кліщевська.

В основі п’єси, за словами режисерки, дописи учасників Революції гідності у Фейсбук, які драматургиня Надія Симчич зібрала й впорядкувала: "Надія Синчич, авторка тексту, сама визнає, що коли писала цю п'єсу, вона просто плакала... і їй хотілось все зібрати, але коротко й стисло".

"У виставі є багато відео, вона сприймається щемливо, коли б вона не йшла. Вона нагадує нам, які ми є, якими ми повинні бути. Це та патріотичність, яка організувалась в країні і була єдиною, енергетика, що об'єднувала всіх. Зараз вона розподіляється, дійсно, це відчувається, тому і ми граємо для того, щоб згадували, щоб пам'ятали не тільки тих, хто загинув",  – наголосила режисерка, художня керівниця театру, народна артистка України Ірина Кліщевська.

Нагадаємо, п’єса "Ми, Майдан" - переможець конкурсу мережі театрального перекладу "Євродрама" (Париж, Франція), лауреат театральної премії "Київська Пектораль" (2016 р.). Твір входить до антології  п'єс "Майдан. До і після". В своїй роботі Надія Симчич описує події листопаду 2013 - лютого 2014 років. Авторка твору ретельно відбирала свідчення активістів у Facebook, згодом створивши свою п'єсу "Ми, Майдан". У кожного героя п'єси є реальний прототип, з якими драматургиня підтримує зв'язок й досі.

ФОТО: Театр "Колесо"

В театрі "Колесо" сьогодні покажуть виставу "Ми, Майдан"

Новини по темі