Мобільний додаток

Шість років Євромайдану: чого досягла Україна в європейській інтеграції – пояснює політологиня

21.11.2019 р., 12:04

Рівно 6 років тому, 21 листопада 2013 року, розпочався Євромайдан. Любов Акуленко, виконавча директорка ГО "Український центр європейської політики" в ефірі Українського радіо проаналізувала, як просунулася в європейській інтеграції Україна за 6 років.

Любов Акуленко вважає, що ще не час говорити про повну євроінтеграцію, адже Україна "лише стала на цей шлях". Завдяки угоді про асоціацію Україна почала змінювати законодавство майже в усіх секторах.

"Але у зв’язку з тим, що ми пострадянська країна, у нас багато чого нереформовано, ці зміни йдуть не так швидко, як би ми хотіли. Це раз. Друге – ми не є країна-кандидат. Зазвичай болючі зміни стимулюються Євросоюзом, коли Євросоюз підганяє країну до членства. У нас цього немає, тому цей процес іде повільніше", – зазначає експертка.

Вона додала, що європейські стандарти вже запроваджені на всіх харчових підприємствах. Любов Акуленко припускає, що Україна може сильно просунутися з так званим "промисловим безвізом" – угодою, яка дозволить експортувати ряд товарів до країн Євросоюзу без оформлення дозвільної документації в ЄС.

"На початку 2020 року ЄС, можливо, пришле свою місію для того, щоб оцінити наші лабораторії, інфраструктуру для цього процесу, – зазначила Любов Акуленко. – Якщо ми з Євросоюзом підпишемо таку угоду про визнання відповідності  та прийнятності промислової продукції АСАА, то після цього документи, які видаватимуть наші органи тут, в Україні, визнаватимуться ЄС. Тому це довгий шлях, тому що вони хочуть переконатися, що у нас ланцюг виробництва безпечний і що ми все контролюємо".

У більшості галузей зміни відбуваються досить повільно. Але, відзначає експертка, є сфери, де реформи проходять досить стрімко.

"Ми почали змінювати екологічне законодавство, яке передбачає, що коли будується великий об’єкт, зазвичай тваринні комплекси, треба проводити оцінку впливу на довкілля, наскільки ви будете шкодити навколишньому середовищу. В енергетиці є зміни. Ми усі бачимо, як у нас змінюється законодавство, ми прагнемо до того, щоб тут були різні гравці. Ми буквально кілька місяців тому сильно змінили законодавство по митниці, щоб не було жодних бар’єрів у торгівлі", – завершила Любов Акуленко.

Фото dif.org.ua

Шість років Євромайдану: чого досягла Україна в європейській інтеграції – пояснює політологиня

Новини по темі