Мобільний додаток

В Україні на будь-яких виборах перемагає опозиція, це наслідок популізму – Бекешкіна

20.11.2019 р., 09:10

Соціологиня, директорка фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна розповіла в ефірі Українського радіо, які спільні інтереси поєднують громадянське суспільство та владу.

Ірина Бекешкіна розповіла, що у популізму політиків є цілком конкретний наслідок: громадяни, розчаровані нереалізованими обіцянками влади на чергових виборах голосують за опозицію.

"Що стосується цієї популістичної стратегії, коли нам багато обіцяють, а потім виявляється, що просто неспроможні це зробити – наслідком є те, що у нас на будь-яких виборах перемагає опозиція. Наобіцяли, не зробили – люди розчарувалися і всьо. І ці партії іноді взагалі ідуть у небуття. Наступні теж перед виборами наобіцяють щось зробити – і потім теж ідуть у небуття. Це такий інфантилізм суспільства, коли люди взагалі не аналізують, чи можливо це зробити. А потім розчаровуються", – пояснила експертка.

Соціологиня вважає, що для того, щоб побороти цей інфантилізм, активні громадяни мають працювати з людьми і пояснювати їм, чому "цілі та завдання" політиків іноді неможливо реалізувати.

"Правда, люди дратуються, коли їм пояснюєш, що це неможливо зробити. "Ці не зробили, а оці точно зроблять". А ці теж не зробили. Щоб суспільство дорослішало, потрібно з ним говорити зсередини суспільства. Цим має займатися громадянське суспільство, – додає Ірина Бекешкіна. – Треба працювати разом, щоб чогось добитися. Якщо йдеться про бізнес, влада має створювати сприятливі умови, а бізнес має працювати. Тому вони мають співпрацювати і бути відповідальними".

Нинішня влада має величезні можливості, зазначає соціологиня. Але це може спровокувати і великі ризики.

"Таких можливостей, як ця влада, ніхто ніколи не мав. Ніколи не було монобільшості в парламенті, ніколи більшість не голосувала так автоматично. Зараз є надзвичайні можливості, але і надзвичайні ризики. Тому що коли все приймається без обговорення, може бути прийняте усе, що завгодно. І тут знову-таки мають працювати експертне середовище, громадянське суспільство та ЗМІ", – переконана експертка.

Втім, співпраця між владою та громадянським суспільством є не лише можливою, але і необхідною.

"Як би ми не ставилися до нової влади, у нас спільний інтерес – успішність. Ми хочемо, щоб вони були успішними, щоб Україна була успішною. І тут вже неважливо, хто, як і до кого ставиться. Нам важливо обстоювати необхідні реформи", – підсумувала Ірина Бекешкіна.

В Україні на будь-яких виборах перемагає опозиція, це наслідок популізму – Бекешкіна

Новини по темі