war

У Музеї історії Києва стартує артпроєкт "Усі гроші світу"

18.11.2019 р., 13:19

Завтра, 19 листопада, у Музеї історії Києва стартує артпроєкт художниці Ольги Адам "Усі гроші світу", який триватиме до 9 грудня. Що можна буде побачити на виставці у стилі поп-арт радіо Культура розповіла піар-менеджерка Музею історії Києва Ірина Ковалькова.

"Ольга Адам – це художниця, яка працює у стилі поп-арт, якому характерно те, що художники беруть якісь дуже утилітарні речі, речі масової культури, переміщають їх у інший контекст, стилізують та інтерпретують. Ольга Адам взяла гроші – купюри, банкноти, монети різних часів та країн – і намалювала їх з деякими поправками. Наприклад, до портрету Джорджа Вашингтона вона вирішила додати qr-код, оголену аборигенку з острова Мартініка вдягнула у спідницю", – розповіла Ірина Ковалькова.

Також, за словами піар-менеджерки, в дуже багатьох роботах артоб`єктом є водяні знаки: "Хоча поп-арт є чимось ніби несерйозним, в цей проєкт Ольга вкладає дуже багато і проблемних питань, соціальних та політичних. Зокрема, на російському рублі, на якому зображений Крим, художниця стилізувала водний знак написом англійською мовою "Крим вкрадено".

"Проблемним питанням є й самі гроші, адже вони зникають. Ольга задумується над цим питанням і її як історика за освітою, мабуть, цікавить, як змінюється функція грошей. Ми вже звикли до грошей в повітрі, користуємося телефонами, аби розрахуватись, і це нікого не дивує. Це цікавий глобалізаційний процес і авторка рефлексує з цього приводу", – додала Ірина Ковалькова.

Менеджерка відзначає, що не бачила ще всіх робіт Ольги Адам, які будуть представлені на виставці, проте з фото, які надсилала художниця, видно, що там будуть різні гроші, як, наприклад, кенійські: "Цей проєкт буде цікавим і з освітньої точки зору, аби подивитись, які гроші ходять за кордоном, і з історичною точки, коли можна буде поглянути як трансформуються валюти, і з точки зору поп-арту, оскільки це дуже цікавий напрямок в мистецтві".   

Більше про виставку можна дізнатися тут.

ФОТО: сторінка facebook Музею історії Києва

У Музеї історії Києва стартує артпроєкт "Усі гроші світу"

Новини по темі