Мобільний додаток

Бюджет-2020: радикальних змін не відбулося — керівниця Vox Ukraine

15.11.2019 р., 14:29

Виконавча директорка аналітичного центру Vox Ukraine Ілона Сологуб вважає, що державний бюджет на 2020-й рік не зазнав радикальних змін, порівняно з бюджетом цього року. Про це вона сказала в ефірі Українського радіо.

На її думку, якщо влада продовжить проводити реформи, на зростання економіки варто очікувати за кілька років.

У Vox Ukraine підрахували, що анонсоване урядом зростання економіки на 40% протягом п’яти років це — щорічне підвищення на 7%. "Поки ніхто не прогнозує таких темпів. Якщо будуть запроваджені реформи як, скажімо, ринок землі, то ми побачимо зміни не раніше, ніж через три-чотири роки", — зазначає керівниця центру Ілона Сологуб.

Також аналітик прокоментувала розподіл грошей на місцеві бюджети. "Медична і освітня субвенції були основні частки бюджетів місцевих громад. Тепер медична субвенція буде замінена фінансуванням закладів від НСЗУ (Національної служби здоров’я України - ред.) Ви ж розумієте, що це — продовження медичної реформи, на яку так чекають лікарі й, думаю, пацієнти також. Коли ми кажемо "медична реформа", хтось каже: "ой, я був у своїй лікарні, там усе як і було", — так і є, тому що в лікарнях другого-третього рівня вона почнеться з 2020-го року". Однак, зазначає експертка, наступного року місцеві бюджети отримають і додаткові надходження. Це гроші з акцизних зборів.

Читайте також: Бюджет-2020 не вдалося зробити більш соціально справедливим — Олександр Савченко

Ще виконавча директорка Vox Ukraine проаналізувала інфляцію, яку прогнозують на наступний рік. "Цього року вона була на рівні від 6 до 7 відсотків. Наступного року очікується близько 5. Якщо все буде добре, то це — нормальні показники, на які ми вийдемо", — вважає Ілона Сологуб.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна Рада України ухвалила бюджет на 2020 рік. За це рішення проголосували 283 депутати.

фото - facebook.com

Бюджет-2020: радикальних змін не відбулося — керівниця Vox Ukraine

Новини по темі