Мобільний додаток

Кількість вироків за домашнє насилля зростатиме — адвокатка

15.11.2019 р., 16:17

У Києві засудили до 3 місяців ув'язнення чоловіка, який "систематично скоював психологічне та фізичне насильство в сім'ї". Це перший такий вирок у столиці. Зазначається, що із січня по жовтень чоловіка дев'ять разів притягували до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, однак це не вплинуло на його поведінку. Засудженого взяли під варту в залі суду. Таких випадків вирок за домашнє насильство ставатиме дедалі більше. Про це в ефірі Радіо Промінь розповіла адвокатка, директорка Департаменту правової й соціальної допомоги Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда Україна" Марина Легенька.

Марина Легенька зазначила, що насправді це перший вирок у Києві, але це не перший вирок в Україні.

"Якщо подивитися на дані державної судової адміністрації, єдиний реєстр судових рішень, то можна побачити, що цього року за перші 8 місяців таких вироків уже було 58 (станом на 1 вересня). Тобто за статтями 126-1 "Домашнє насильство". Якщо ми подивимося на кримінальні провадження Національної поліції, які відповідно були зареєстровані як кримінальні провадження, то за перші 8 місяців їх було 704. Така незначна кількість вироків найперше пов’язується з тим, що це достатньо новий злочин. Для поліції він має специфіку в доказах, розслідуванні. Тому виникали деякі складнощі. Чим далі, тим більше зростатиме кількість вироків. Оскільки наразі досить велика кількість кримінальних проваджень уже зареєстрована, вони перебувають на стадії досудового розслідування", — розповіла вона.

Марина Легенька розповіла про діяльність мобільних груп для протидії домашньому насильству "Поліна", які нещодавно створила поліція. "Насправді "Поліна" дуже активно почала свою роботу місць тому. Звісно є недоліки, але якщо говорити про пріоритети, то це дуже важливий проект. Він має бути впроваджений, оскільки ці люди спеціально навчені та включені у відповідну проблематику. Поліцейському, який близько не знайомий із проблемою домашнього насилля, дуже часто складно ідентифікувати деякі речі", —  сказала Марина Легенька.

За її словами, цих груп не вистачає, у державі взагалі не вистачає ресурсів на реагування та протидію домашньому насиллю: "Як не вистачає і притулків, і відповідного реагування соціальних працівників на цю проблематику, і не вистачає виявлення, точно так же не вистачає діяльності груп "Поліна". Але тим не менше це важливий крок, з чогось треба починати. Забезпечити усю географію на 100 % звісно вкрай складно. На місцях у кожному управлінні поліції всього 1-2 автомобілі, а забезпечити ще одним автомобілем реагування саме "Поліну" — це досить серйозний виклик". 

Адвокатка наголосила на тому, що потрібно навчати працівників поліції, зокрема тих, які не в цих групах, специфіці реагування на дані випадки. "Потрібно навчати операторів 102 правильній ідентифікації випадків домашнього насильства. Щоби не ставили конфлікт, побутову сварку, лайку в домашнє насильство. Від правильної первинної ідентифікації залежить уже правильне реагування на даний випадок", — сказала Марина Легенька.

Раніше юристка, адвокатка Центру "Жіночі Перспективи" Галина Федькович розповіла про те, що наша культура толерує сексуальне насильство. 

Джерело: pixabay

Кількість вироків за домашнє насилля зростатиме — адвокатка

Новини по темі