Мобільний додаток

"Приклад того, як має працювати журналіст". У Києві відбудеться презентація книжки "Ґарет Джонс. Ціна правди"

15.11.2019 р., 14:35

У Національному музеї Голодомору-геноциду сьогодні відбудеться презентація книжки "Ґарет Джонс. Ціна правди". До книжки увійшли вибрані статті та хроніка життя британського журналіста Ґарета Джонса. Докладніше про книжку і презентацію в ефірі Радіо Промінь розповіла промопродюсерка фільму "Ціна правди" Аліса Калюжна.

Аліса Калюжна зазначила, що книжка "Ґарет Джонс. Ціна правди" — це ініціатива доценток Інституту журналістики і видавництва "Жнець".

"Вона видалася за їхньої ініціативи (доцентки кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Марина Женченко та Ярослава Прихода — ред.). Це насправді дуже круто. До цієї презентації призвела певна послідовність подій. Доцентки давно думають про Ґарета Джонса, їм завжди була цікава його постать. Він — приклад справжнього журналіста. Минулого року їхні студентки (Валентина Пасічна та Олена Тищук — ред.) в рамках своєї бакалаврської роботи надихнулися цією персоною і видали маленьку книжку накладом у 20 екземплярів — саме з перекладами найважливіших статей Ґарета Джонса та його біографією. Ця збірка стала основою для великої двомовної книги (українська, англійська)", — розповіла вона. 

Аліса Калюжна переконана, що ця книжка є дуже важливою історією. "Дуже важливо, щоби люди мали змогу дізнатися про що писав Ґарет Джонс. А це не тільки про Голодомор 1932-1933 років, а й про політичну ситуацію в Україні тих часів, про сталінський режим, про його особливості та методи. Це збірка найцікавіших статей, переклади й оригінали, і, звичайно, його біографія. Ця збірка буде корисна й журналістам. Це приклад того, яким має бути, як має працювати журналіст. Насправді й того часу і зараз є велика кількість корумпованих журналістів, які пишуть те, що їм вказують, готують маніпулятивні статті. Дуже важливо аби сучасна молодь, майбутні журналісти ставили в приклад таких людей як Ґарет Джонс, аби в майбутньому уникнути "фейкнюсів",  — зазначила Аліса Калюжна. 

За її словами, вони також планують зробити презентацію книжки 25 листопада у Львові в рамках допрем'єрного показу фільму "Ціна правди". Львів буде першим містом, який побачить цей фільм.

Докладніше про презентацію книжки "Ґарет Джонс. Ціна правди" тут

"Приклад того, як має працювати журналіст". У Києві відбудеться презентація книжки "Ґарет Джонс. Ціна правди"

Новини по темі