war

130 років Остапу Вишні: у Києві читатимуть гуморески майстра сатири і розкажуть про письменника-театрала

13.11.2019 р., 12:47

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України в проєкті "Memory project" сьогодні, 13 листопада, згадає Остапа Вишню з нагоди 130 річниці від дня його народження. Про це в ефірі Радіо Культура розповіла Наталя Струтинська, старший науковий співробітник відділу історії театру МТМКУ.

"Остап Вишня був не тільки талановитим гумористом, а й затятим театралом", — зауважила Наталя Струтинська. — "З дитинства захоплювався театром. Театр для Остапа Вишні почався з рідного села Грунь, де його прозвали "коміком".

У Києві, під час навчання, Вишня брав активну участь у художній самодіяльності, а вечорами відвідував вистави за участю корифеїв українського театру: Марії Заньковецької, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського. Відомо, що він віддавав останні копійки на букет фіалок для улюблених актрис. Згодом Вишня написав про акторів та режисерів свої "Мистецькі силуети", де згадав, зокрема, Леся Курбаса, Гната Юру, Олександра Довженка.

"Мало хто знає, що Остап Вишня був членом художньої ради театру "Березіль", коли ним керував Лесь Курбас. Саме в цей час, письменник разом з колегами створює комедію-бурлеск "Мікадо" в японському стилі, а також у 1923 році Вишня стає завлітом театру імені Івана Франка", — розповіла Наталя Струтинська. У театрі Франка створив музичний гротеск "Вій" за твором Миколи Гоголя, постановку зробив режисер Гнат Юра.

На заході покажуть ескізи костюмів зі цієї вистави, які зробив відомий український художник-авангардист Анатолій Петрицький. Ці ескізи зберігаються у фондах Музею і є перлиною музейної колекції. Спеціальним гостем заходу буде Дмитро Горбачов, відомий мистецтвознавець, знаний дослідник авангарду і шанувальник Остапа Вишні. Він прочитає гумореску Остапа Вишні "Берлінська українська держава" та поділиться історіями, почутими з вуст людей, які особисто знали Остапа Вишню.

Наталя Струтинська, старший науковий співробітник відділу історії театру МТМКУ, наголосила: "Актуальним нині з доробку Остапа Вишні є вистава "Вій", це дуже хороша річ, вистава дуже авангардова, там показано нашу повсякденність". 

фото - facebook.com

130 років Остапу Вишні: у Києві читатимуть гуморески майстра сатири і розкажуть про письменника-театрала

Новини по темі