Мобільний додаток

Шевченківська премія-2020: лауреатів обиратиме новий склад комітету

10.11.2019 р., 15:53

Член Шевченківського комітету, письменник, літературознавець Ростислав Семків припускає, що до кінця листопада буде новий очільник Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, який запропонує новий склад комітету. Лауреатів обиратиме новий склад комітету. Про це він сказав в ефірі Радіо Культура.

За словами Ростислава Семківа, головна інтрига цього року полягає в тому, як змінюватиметься Шевченківський комітет.

"Наша каденція добігає кінця. Члени комітету обираються на три роки. За Шевченківську премію наступного року вочевидь будуть голосувати вже інші люди. Зараз іде зміна комітету. Голова Комітету Юрій Щербак подав у відставку. Це закономірно. Це не пов’язано ні з чим іншим, окрім того, що цього його каденція закінчилася", — сказав він.

За його словами, до кінця листопада вже буде новий очільник Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, потім він запропонує новий склад комітету. 

Цього року список у номінації "Література" нараховує 24 претенденти. За словами Ростислава Семківа, маємо людей, які цілком достойні Шевченківської премії.

"На жаль, уже немає з нами Володимира Панченка. У списку є Василь Овсієнко, дуже відомий дисидент, автор різних публіцистичних і дослідницьких книг. Там є Марина Гримич із романом "Клавка", Дмитро Лазуткін, який минулого року потрапляв у короткий список. Отже, там є з кого вибирати. І я переконаний, що і в інших номінаціях так само", — сказав Ростислав Семків.

За його словами, українська культура, література, публіцистика продовжують осмислювати актуальні теми.

"Не можна сказати, що цього року є якась радикальна зміна тем. Питання пам’яті, повернення історії продовжують бути актуальним. Продовжують бути у фокусі питання пошуку чи віднайдення української ідентичності. Це надзвичайно важливі речі. Твори, які подаються на Шевченківський комітет, — це тексти, які мають бути важливими, значущими для всієї нації", — розповів Ростислав Семків.

Він зазначив, що номінантів висувають культурні осередки, які функціонують в Україні: "Тобто це може бути бібліотека, видавництво, творчий осередок, будь-хто, хто активно займається культурою".

Напередодні на офіційному сайті Комітету з Національної премії було  оприлюднено перелік кандидатур на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року.

Шевченківська премія — найвища державна нагорода України в галузі культури і мистецтва, оголошується у номінаціях "Література", "Публіцистика, журналістика", "Музичне мистецтво", "Візуальне мистецтво", "Кіномистецтво", "Театральне мистецтво". Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Премія вручається до дня народження Тараса Шевченка — 9 березня.

Шевченківська премія-2020: лауреатів обиратиме новий склад комітету

Новини по темі