Мобільний додаток

На сьогодні в Україні професія журналіста є небезпечною — голова НСЖУ

8.11.2019 р., 19:46

На сьогодні в Україні склалася загрозлива ситуація щодо безпеки журналістів, професія журналіста є небезпечною. Про це в ефірі Радіо Культура заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

"Ми порівнюємо та спілкуємося із нашими колегами з інших спілок з європейських країн. Наші німецькі, французькі, польські колеги не можуть зрозуміти, чому кількість нападів на українських журналістів вимірюється десятками. Для Європи кожен напад — це надзвичайна ситуація. Відповідно правоохоронці й загалом держава докладають зусиль, щоби захищати журналістів. У них є прецеденти вагомих покарань. В Європі більшою мірою зосереджують увагу на темі погроз у соціальних мережах. У нас це й ворожнеча в соцмережах, і те, що політики принижують журналістів, далі це конвертується в кулаки, у ті інциденти, про які ми говоримо", — розповів Сергій Томіленко.

Голова НСЖУ розповів, чому в європейських країнах інша ситуація із безпекою журналістів.

"Це стосується політичної культури. Там політики й посадовці не дозволяють собі принижувати журналістів, ділити їх на правильних та неправильних, ігнорувати журналістські розслідування. Тобто всього того, що ми, на жаль, бачимо в Україні. Політик чи посадовець, якого критикують журналісти, замість того, щоб звітувати про свою діяльність, починає атакувати працівників ЗМІ, мовляв, вони служать своєму власнику, чіпляють ярлики. Ця культура роз’їдає ставлення до журналістів", — сказав він.

За його словами, не можна сказати, що в Україні погане законодавство щодо захисту прав журналістів, варто говорити, що в нашій державі погана практика використання цього законодавства щодо розслідувань конкретних нападів на журналістів. 

"Ми говоримо не лише про побиття, а й про атаки на майно, підпали автомобілів чи редакцій тощо. За кожною із цих ситуацій ми б хотіли бачити належну реакцію поліції, слідчих відомств. Спілка журналістів вважає, що один з інструментів покращення ситуації щодо безпеки журналістів — це публічні звіти правоохоронців щодо стану розслідування атак на журналістів. Представники МВС, Генпрокуратури, СБУ, ДБР повинні регулярно звітувати про це та підтримувати з нами зворотній зв'язок", — розповів Сергій Томіленко.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада України провела парламентські слухання на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення". Цього року Національна спілка журналістів України зафіксувала шістдесят випадків щодо фізичної агресії журналістів України. Серед них – одне вбивство. 

На сьогодні в Україні професія журналіста є небезпечною — голова НСЖУ

Новини по темі