Мобільний додаток

У Луцьку покажуть інклюзивну виставу "За пандусом"

8.11.2019 р., 11:15

Волинський академічний обласний театр ляльок сьогодні покаже інклюзивну виставу "За пандусом" ПТІ Центру — Платформа_Театральних_Ініціатив (м.Харків). Про це в ефірі Радіо Культура розповіла Яна Зеленська, акторка, режисерка, драматургиня, співзасновниця ПТІ-центру.

"Ми створюємо багато інклюзивного, інклюзивне мистецтво — це мистецтво для всіх людей", — наголошує Яна Зеленська.

Вистава "За пандусом" — це вистава про інклюзію. "У нашій країні впроваджується інклюзія вже декілька років і в неї такий дуже складний шлях. І ми про це захотіли розповісти і почали збирати історію, власні історії, історії наших друзів, наших знайомих. До речі, ми познайомилася з багатьма людьми, які роблять щось важливе в Україні у цій сфері", — зазначила драматургиня.

Як розповіла Яна Зеленська, у виставі грає людина з інвалідністю — Віктор Барбінягра.

"Це людина-повштовх, яка створила умови, щоб це все відбулося. Я як драматургиня цієї вистави, довго планувала, як це зробити, але поки не з’явився Вітя, громадський активіст, незважаючи на його ДЦП, активіст БУРу (рух "Будуємо Україну Разом") у нашому просторі, воно не починалося, а потім все відбулося"

В основі вистави кілька історій, це документальна вистава. Серед історій, втілених на сцені: розповідь самої Яни Зеленської, яка має дитину з інвалідністю, історії акторів, історії людей, які розповіли про свою боротьбу. 

Новини по темі