Мобільний додаток

Голова профільного комітету Ради: зміна підходу працевлаштування людей з інвалідністю обговорюється

7.11.2019 р., 07:26

Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член депутатської фракції "Слуга народу" Галина Третьякова заявляє, що нині обговорюється зміна підходу працевлаштування людей з інвалідністю. Про це вона сказала в ефірі Українського радіо.

"Обговорюємо зміну підходу працевлаштування людей з інвалідністю, адже зараз це викликає деформацію, коли роботодавці шукають людей з інвалідністю. Для того, щоб ця норма була цивілізована і працювала, треба діяти наступним чином. У деяких країнах є вимоги, аналогічні до українських, щодо 4% робочих місць, які роботодавці мають створити для людей з втраченим функціоналом. Наприклад, людина з втраченим зором може працювати в call-центрі, але для цього в неї має бути тактильна клавіатура, тактильні доріжки для того, щоб вона користувалась всіма приміщеннями офісу, в тому числі й гігієнічними, та обладнане робоче місце. Роботодавці повинні мати такі обладнані місця і в разі, якщо людина з інвалідністю звертається за працевлаштуванням, то вони її на таке робоче місце працевлаштовують. Інформація про те, що в роботодавця є такі вільні робочі місця, має публікуватися централізовано. Крім того, така квота має діяти не тільки в приватному секторі, але й на державній службі", – зазначила Галина Третьякова.

Вона зауважила, що в європейській практиці втрата функціональності може бути непостійною, така система називається динамічною оцінкою, якщо це, звісно, не стосується, наприклад, втраченої кінцівки, яку перевіряти немає потреби.

"Функціональність людини може відновлюватись, але нам потрібна система лікарів, які можуть це робити, бо технологія такого оцінювання надається ВООЗ, її треба лише запровадити для того, щоб лікарі, які визначають, її застосовували. Нам треба навчити лікарів, визначити, хто на "первинці" може це робити і відповідно виплачувати людям у відсотках відповідно до того функціоналу, який вони втратили. І не вважати, що такі люди є повністю непрацездатними", – розповіла Галина Третьякова.

За її словами, паралельно запроваджено пріоритизацію людей вразливих категорій, як люди з інвалідністю, для того, щоб створити інклюзію, а саме забезпечити доступ до робочих місць, до адміністративних будинків: "Наразі працюємо над тим, щоб транспортні засоби, зокрема, міський транспорт були підлаштовані під людей, які втратили якусь частину свого функціоналу, аби вони не замикалися в своїх будинках".

Як раніше заявляла Галина Третьякова, уряд планує відмовитися від системи градації інвалідності і перейти до Міжнародної класифікації функціонування, яка діє в Європейському Союзі. Відтак соціальна політика держави щодо людей з інвалідністю, а звідси – виплати для них – будуть базуватися не на групах, а на розрахунку відсотка втрати працездатності. 

Голова профільного комітету Ради: зміна підходу працевлаштування людей з інвалідністю обговорюється

Новини по темі