Мобільний додаток

Чи завжди натуральні продукти є екологічними? – пояснює Світлана Берзіна

5.11.2019 р., 20:06

Чи можна поставити знак рівності між натуральний, органічний та екологічний? Відповіді на це запитання дізнаємося у фахівця Світлани Берзіною, президентки всеукраїнської громадської організації "Жива планета".

Як пояснює Світлана Берзіна, органічне, екологічне, натуральне – це все-таки різні поняття, це зовсім різні стандарти, різні підходи. Скажімо так, натуральний продукт – це продукт, який виготовлений з натуральної сировини, він не містить шкідливих харчових добавок синтетичного походження, технологія його виробництва не впливає на природну користь натуральної сировини, в цьому продукті немає ГМО і так званих транс-продуктів.

Органічні продукти – це продукти, які вирощуються за певних умов, відповідно до встановлених регламентів. Йдеться про рослинну сировину, про корми, які споживають тварини, про систему управління тваринами. Особливістю органічної продукції є можливість відслідкувати повний життєвий цикл продукції, складники повинні мати сертифікати.

За її словами, екологічний стандарт – це додатковий контроль показників забруднення, сировини натурального походження. 

"Тобто сировина має бути не тільки натуральна, вона проходить ще додатковий лабораторний контроль відносно забруднення важкими металами, залишками агрохімії,радіонуклідами. І екологічні стандарти жорсткіші, ніж державні норми. Це наднормативи, які визначають також перевагу відносно безпечних показників самої сировини", – зауважує Світлана Берзіна.

Крім того, у контексті екологічних стандартів розглядають показники впливів на довкілля від виробництва. 

Читайте також: Які є типи екологічного маркування — розповідає експерт

Тобто органічні, екологічні і натуральні продукти існують паралельно, але, наприклад, в жодному зі стандартів недопустимо ГМО і харчові добавки за чітким переліком. 

фото - pixabay.com

Чи завжди натуральні продукти є екологічними? – пояснює Світлана Берзіна

Новини по темі