war

"Український тиждень в Гданську": коли відбудеться і чому він важливий

2.11.2019 р., 16:30

Про вже четвертий "Український тиждень в Гданську" говорили в ефірі Радіо Культура з організаторкою заходу Тетяною Ярмак.

З 7 по 16 листопада в Гданську в четвертий раз пройде фестиваль "Український тиждень в Гданську". Програма включає в себе безліч культурних заходів, концертів, художніх інсталяцій та літературних зустрічей.

"Називається фестиваль "Український тиждень в Гданську". Вже вчетверте відбуватиметься. Можна назвати циклічною традиційною подією. Вже нас знають в Гданську, очікують цьогоріч", - розповіла Ярмак.

Вона зізналася, що цьогоріч на захід буде цікаве запрошення:

"Навіть президент міста разом з Олегом Сенцовим, який у нас був тиждень тому, записали запрошення. Так що це запрошення це наша бомба, яку в понеділок мабуть викладемо в Інтернет".

Організаторка зазначає, чого фестиваль "Український тиждень в Гданську" такий важливий.

"Гданське таке особливе місто з багатьох аспектів. І наш фестиваль теж є особливим саме тому, що представляє власне українську культуру з України. Тобто митців, артистів, діячів культури, які зараз в теперішній час продукують нові культурні змісти і продукції в Україні. Чому це важливо? Тому що там на півночі Польщі, де знаходиться Гданськ, де знаходяться чотири воєводства, є величезна українська меншина ще з акції "Вісла переселена на північ", - наголосила вона.

Девіз "IV Українського тижня в Гданську" – "Україна, яку варто знати". Як і глобальні культурні процеси, українська культура не стоїть на місці. Цьогорічним партнером консульства України в Гданську став Український інститут, створений у 2018 році при МЗС України задля представлення української культури у світі та формування позитивного іміджу України за кордоном. Звідси в програмі три надсучасні вистави від незалежних, але вже знаних і шанованих режисерів Дмитра Костюмінського (Київ), Сашка Брами(Львів) і Ніни Хижної(Харків) та джазовий проект піаністки Наталії Лєбєдєвої й співачки Лаури Марті.

Фото nasze-slowo.pl

 "Український тиждень в Гданську": коли відбудеться і чому він важливий

Новини по темі