Мобільний додаток

На підготовку одного катера "Island" витратять до 5 мільйонів доларів — Ігор Романенко

22.10.2019 р., 12:05

Американські катери типу "Island" для потреб ВМС України 21 жовтня прибули до Одеси. Зараз катери проходять етап розвантаження та підготовки до експлуатації після тривалого транспортування. Передача нових бойових одиниць була важливою та стратегічною для українського флоту. Про це в ефірі Українського радіо розповів військовий експерт, колишній заступник начальника Генштабу 2006 – 2010 рр., кандидат військовий наук Ігор Романенко.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

Ігор Романенко зазначив, що на ситуацію з передачею американських катерів, які назвали Р190 "Слов'янськ" і Р191 "Старобільськ", потрібно дивитись ширше. 

"Є плани розвитку національного флоту шляхом побудови "москітного флоту", таких невеличких платформ, які б забезпечили більш швидке маневрування. Вони дешевші, деякі із відповідним озброєнням, і за сукупністю, якщо їх буде більше, можуть ефективно протистояти загрозі з моря і загрозі блокування наших портів", —  сказав він. 

За словами Ігоря Романенка, після анексії Криму захопили відповідну українську базу і велику частку кораблів.

"Стратегічний напрям розвитку корабельного складу Військово-Морських Сил України визначено. Ці катери є наступним кроком", — сказав експерт.

Ігор Романенко зазначив, що Україна сама будувала легкі катери типу "Гюрза", проте вони мають менше можливостей за своїми характеристиками, не лише за озброєнням, а й морехідністю.

"Робота над тим, щоб вони у нас з’явились ("Island" — ред.), почалась ще в 2014 році. Виникає велике питання: чому попереднє керівництво держави зволікало п’ять років? Одна із причин може бути в тому, що катери, які випускали останнім часом, випускались, як відомо, на заводі Порошенка. Не дуже великий бюджет на Збройні Сили, на Військово-Морські Сили міг розподілятися чи на катери, які випускає Україна, чи на катери "Island"(на їхню модернізацію - ред.)", — сказав він. 

Ігор Романенко також додав, що американські катери типу "Island" надаються безоплатно, але, щоб привести їх до робочого стану, перевести, підготовити екіпажі (16-18 моряків), на один катер витрачають до 5 мільйонів доларів. 

Нагадаємо, що до українського флоту надійшли два американські катери класу Island. Україна отримує катери безкоштовно, але повинна заплатити за транспортування і переобладнання. Експрезидент Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook привітав прибуття цих катерів до України. "Дуже радію, що нарешті до нашого флоту надійшло довгоочікуване та якісне поповнення. Приємно бачити успішне завершення наших амбітних домовленостей з американськими союзниками", — написав Порошенко.

фото - facebook.com/navy.mil.gov.ua

На підготовку одного катера "Island" витратять до 5 мільйонів доларів — Ігор Романенко

Новини по темі