Мобільний додаток

Сучасна Росія анексувала поняття "Русь": сьогодні презентують книгу про російські історичні міфи

22.10.2019 р., 07:45

В Укрінформі сьогодні о 12:00 відбудеться презентація видання "Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна". Володимир Єрмоленко, письменник, філософ, головний редактор онлайн-платформи UkraineWorld, анонсував книгу в ефірі Радіо Культура.

Як розповів Володимир Єрмоленко, книга "Ре-візія історії" розвінчуватиме історичні міфи, нав’язані російською пропагандою.

"Це книжка про російську ревізію історії, те, що називається російською історичною пропагандою про Україну. Наша теза полягає у тому, що для того, щоб поставити певну основу під свою військову агресію, анексію, росіяни проводять "анексію історії". Вони дають своє бачення української історії, щоб показати, що її, власне, не існує", – пояснив Володимир Єрмоленко.

Як розповів він, книгу "Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна" створено в Internews за підтримки фонду "Відродження" та проєкту "Громадська синергія", який проводить фонд разом з Європейським Союзом.

"Чому я про це згадую – тому що завдяки цій підтримці книга безкоштовна. На презентаціях в Укрінформі та у Києво-Могилянській академії ми роздаватимемо її безкоштовно, а ще вона буде доступна онлайн на сайті ukraineworld у будь-яких зручних форматах, – анонсував Володимир Єрмоленко. – Ця книжка складається з двох великих частин. Перша – це власне аналіз російської історичної пропаганди, яку ми зробили завдяки моніторингу російського інтернету. Фактично це аналіз великих даних – десятків тисяч постів, статей. Ми їх класифікували і вийшли на шість головних наративів. І далі йде відповідь професійних українських істориків на ці тези російської пропаганди".

Ці наративи, пояснює письменник, стосуються в першу чергу того, що України не існує і існувати не може, Крим і Донбас завжди були російськими, та інших подібних речей, які зараз активно поширюються у соцмережах. Українські історики ж аналізують їх та наводять історичні факти, які спростовують або підтверджують ці твердження.

Зокрема Володимир Єрмоленко навів приклад міфу про те, що "Україна" – це вигадане поняття, створене ворогами Росії для того, щоб послабити її могутність.

"Слово "Україна" – досить давнє, воно вперше вживається у ХІІ столітті у Київському літописі. Цікаво, що паралельно вживається поняття "Русь", і можна сказати, що сучасна Росія анексувала поняття "Русь", тому що "Русь" – не тотожна Росії. І цікаво, як історики показують, звідки взялося це поняття, бо "Росія" – це грецька форма слова "Русь", і воно прийшло в Московію наприкінці XVII-XVIII століття завдяки українським інтелектуалам", – зазначив Володимир Єрмоленко.

Презентація книги "Ревізія історії: російська історична пропаганда та Україна" відбудеться сьогодні у приміщенні Укрінформу о 12:00.

Фото Internews Ukraine

Сучасна Росія анексувала поняття "Русь": сьогодні презентують книгу про російські історичні міфи

Новини по темі