Мобільний додаток

Камерний хор "Хрещатик" презентує нову програму STARS з динамічною постановкою

17.10.2019 р., 17:45

Художній керівник Камерного хору "Хрещатик" Павло Струць розповів в ефірі Радіо Культура про нову програму хору STARS та про особливості роботи свого колективу.

Незабаром, 22 жовтня, у Києві в Будинку актора Камерний хор "Хрещатик" презентує концертну програму "STARS A Capppella Battles". Це буде концерт-вистава, віртуозна програма, де хор представлений дуже різноманітно. Головним наріжним каменем вистави художній керівник хору Павло Струць називає віртуозне виконання музики різних епох.

Театралізоване обігрування композицій, хореографічні рішення, драматична режисура — це буде комплексне дійство, відмінне від застарілих уявлень про статичний хор.  

Павло Струць розповідає, що у колективу зараз бурхлива сценічна діяльність. Зокрема, STARS — це програма, в яку входять класичні і сучасні твори європейських авторів. 

"Принцип цієї програми в тому, що всі ці твори мають певну складність і колектив віртуозно виконує такі речі, наприклад, як "Політ Джмеля", "Жарт" Й. Баха, в той же час виконуються сучасні твори, наприклад, "Мірончарня" Якоба Неске, є декілька треків з відомих кінофільмів, перекладені спеціально під цей проект. Також виконується музика відомого зараз і надзвичайно популярного композитора з світовою славою Карла Дженкінса". 

За словами керівника хору, програма "Хор посміхається", яка теж входить до проекту, є унікальною. 

"Над нею працювало багато сучасних талановитих аранжувальників, які перевели відому яскраву європейську музику в акапельне звучання. І це було обіграно режисерами-постановниками, вийшла одна з найвдаліших програм, яка користується популярністю не лише в Україні, а й маємо замовлення на цю програму за кордон. Тому що те, що ми представили, не робить жоден колектив і аналогів просто немає не те що в Європі, а і в світі також", — говорить Павло Струць.

Відкриватиме програму увертюра до опери Джоакіно Россіні "Севільський цирюльник" в акапельному звучанні хору, перекладеному з оркестрової увертюри. Це будуть живі голоси, оригінал, але він трошки змінений, тому що сюжетна лінія, яка була в цій постановці, вимагала певного гумору, тому це стане особливістю номеру. 

Це увертюра до першого українського мюзиклу, зробленого спеціально до Різдва талановитим композитором і аражувальником Андрієм Бондаренком. 

"Суть цього мюзиклу була в тому, щоб лишити основний сюжет відомої різдвяної американської вистави, але щоб вона була з українською "начинкою" — щоб вона мала "скелет" уже існуючого мюзиклу, але була наповнена українським мелосом, українським прочитанням. І Андрій Бондаренко чудово справився з цією задачею, гарно об’єднав усі частини. І звичайно ж що усі треки, які були створені під солістів, під хор, музика, яка написана для оркестру, є унікальною. Була зроблена величезна робота і силами багатьох учасників прем’єра відбулась 25 грудня минулого року", —  розповідає Павло Струць.

Камерний хор "Хрещатик" володіє різними стилями і співає будь-яку музику: і народну, і класичну, і сучасну, і джаз. Тому у звучанні хору часто ці стилі поєднуються, більш того, у "STARS A Capppella Battles" така ідея, щоб відомі українські композиції, які співаються на святах, за столом, в академічній обстановці — подати в новому прочитанні.

"Як на мене, нам вдалося зробити цю програму цікавою, тому що, в першу чергу, ми хочемо вийти за рамки існуючих стандартів. Тобто, щоб на наші концерти приходили не лише критики або спеціалісти, а щоб приходили люди, які взагалі не знайомі з музикою. Чомусь так сталося, що слово "хор" завжди відлякує простого слухача, тому що одразу уявляють людей, які стоять великою кількістю з папкою і опущеними головами. І люди, які ніколи житті не чули хору і не були на класичному концерті, коли потрапляють на наш виступ — вони в такому захваті! І вони ж приводять потім нових людей, тому що цей резонанс, який є, і те, що ми зуміли зачепити оті струни душі людини, яка не є прихильником академічної музики. Вона потрапляє сюди і розуміє, що це цікаво, красиво, нестандартно", — говорить керівник хору "Хрещатик".

Фото: Журнал Музика

Павло Струць ставить за мету своєму колективу, щоб люди — не лише музиканти і творча публіка, а і непідготовлений глядач — могли отримати задоволення від виступу хору. Пропагуючи хорове мистецтво в маси, хор також має отримувати фінансовий еквівалент своїх витрачених зусиль та ресурсів, тому чим більше квитків придбають глядачі, тим  буде більше можливостей для розвитку колективу. 

Павло Струць називає однією з сучасних проблем те, що молодь віддаляється від розуміння хору, адже в школах (якщо це не музична школа) їх переважно немає. Тому діяльність хору також спрямована на те, щоб повернути і залучити до хорового мистецтва молодь, адже коли молоді люди вперше приходять на такі концерти, у них з’являється бажання прийти і спробувати.

"Я можу назвати кілька десятків молодих людей, які після концерту підходили і питали, де можна навчитися так співати і де можна було б спробувати себе в хорі. Це вже велика справа", — говорить митець.

Фото: Вікіпедія

Камерний хор "Хрещатик" презентує нову програму STARS з динамічною постановкою

Новини по темі