Мобільний додаток

Як живуть жінки, які воюють та захищають країну — розповідає ветеранка Катерина Примак

14.10.2019 р., 12:48

Ветеранка, парамедик батальйону "Госпітальєри", координаторка комунікаційного напрямку Жіночого ветеранського руху , піарниця проекту "Невидимий батальйон" Катерина Примак в ефірі Радіо Промінь розповіла, як живуть жінки, які воюють та захищають країну.

"На жаль, жінка в армії — це ще багато викликів. Багато роботи попереду. Наш проект, адвокаційна компанія "Невидимий батальйон",  спромігся того, що юридично бойові посади стали доступними для жінок, але ще певна кількість стереотипів, певна кількість радянських генералів, вищого керівництва все ще існує. Для них поняття "жінка на війні" є нонсенсом. Зокрема, є проблеми з організацією побуту. Тобто юридично жінка може служити, але все інше ще не пристосоване до цього", — зазначила Катерина Примак.

Ветеранка зауважила, що у суспільстві існує багато гендерно чутливих питань щодо жінок-ветеранок, зокрема, працевлаштування.

"Крім того,  щодо жінок, які повертаються з війни, жінок-ветеранок, то суспільство також не пристосоване до таких жінок. І ми займаємося роботою  по впровадженню гендерно чутливих послуг для жінок-ветеранок, тобто це психологічна реабілітація окремо для жінок, освітні курси, працевлаштування, оскільки є проблема не тільки гендерної нерівності, а й певного ейджизму, коли, жінка, наприклад, у 35 років пішла служити, в і в 40 вона йде, знайти їй роботу важче, ніж цивільній жінці", — сказала вона.  

Катерина Примак додала, що, "окрім шани та поваги за той подвиг, які чинять люди, які знаходяться на фронті, справа полягає ще й у політиці держави. Ми колись спілкувалися з міністеркою у справах ветеранів Оксаною Колядою, і вона зазначила, що зараз є парадоксальне явище в українському суспільстві, що довіра до військовослужбовця є на найвищому рівні за всю історію України, але при цьому довіра до ветеранів чомусь є найнижчою. Щоб підвищити довіри до ветеранів, ветерани сама мають стати сильною спільнотою з своїми правилами , і тоді суспільство буде реагувати на це якось м’якше".

Зазначимо, у 2016 році жінкам було офіційно знято заборони на військові професії. За статистикою, в українському війську жінок за останні роки побільшало у 15 разів. У Генштабі Збройних сил України повідомляють, що нині в армії служить понад 27 тисяч жінок-військовослужбовців, 949 з них — старші офіцери, а статус учасниці бойових дій отримали близько 10 тисяч жінок.

На фото —  Катерина Примак, facebook.com

Як живуть жінки, які воюють та захищають країну  — розповідає ветеранка  Катерина Примак

Новини по темі