Обирай пісні. Визначай переможця

"Це найбільш морозостійкий чай у світі" — експерт розповів, чому треба рятувати чайні плантації Закарпаття

12.10.2019 р., 12:05

На залишках чайних плантацій в Мукачево зацвіли кущі, які збереглися з 50-х років XX століття. Близько 50-ти гектарів чайних плантацій, за розповідями активістів, що працюють над відновленням чайних полів, було закладено у колгоспах Закарпатської області ще у минулому столітті. Чи вдалось відновити плантації закарпатського чаю та про новий формат туристичних екскурсій в ефірі Радіо Промінь розповіли ентузіасти реанімації чайних плантацій і чайного туризму Максим Малигін та Максим Адаменко.

Ініціатор відновлення плантацій та експериментів із кущами чаю Максим Малигін зазначив, що спостерігають за цією плантацією уже досить давно. 

"Я цим дуже активно займаюсь з 2013 року. Ми - група ентузіастів, що структурується, адже з'являються нові люди, люди бізнесу. На Закарпатті є залишки чайних плантацій, проте там дуже багато роботи. І складність у тому, що плантації знаходиться на території заказника де заборонені сільськогосподарські роботи. А наша діяльність потребує саме цього", — розповів Максим Малигін. 

Чайний експерт зазначив, що разом з іншими ентузіастами почали виготовляти чай у дуже маленькій кількості та відправляти для оцінювання міжнародним експертам. Перші відгуки отримали в 2016 році, потім у 2017-му: "Висновок однозначний: чай - смачний, на рівні світових стандартів, його можна виготовляти". 

Максим Малигін додав, чому ця плантація цікава не тільки Україні а й виробникам чаю в Європі. 

"Цей чай найбільш морозостійкий у світі. Є більш північні плантації, але в Англії через Гольфстрім тепліше. А наш чай витримує до -27-28 градусів. Це абсолютний рекорд у світі", — сказав він. 

Масим Малигін проте зазначив, що у нас існує та ж проблема, яка зараз присутня у Європі: "Є плантації чаю в Німеччині, Португалії, Франції, Англії, Шотландії, на Азорських островах. Проблема в тому, що для Європи немає економічної моделі. Ми в такій же ситуації, як і ці країни. Не дуже зрозуміло, на чому заробляти. Ризики великі".

Максим Малигін зазначив, що технологія чайного виробництва достатньо складна: як технологія вирощування, так і технологія заготування самого чаю. Тут потрібен досвід та напрацювання. 

Нещодавно Закарпаття відвідали чайні фахівці Кореї та України, в рамках візиту побували на закинутій чайній плантації поблизу Мукачева, експериментально закладеній радянськими аграріями в 50-х роках ХХ століття. Там зараз цвіте чай. 

Фото: Максим Адаменко

Цей візит дав поштовх, старт новій програмі, яка вже буде надаватися на належному рівні. Насьогодні активістами розроблено пішохідну чайну екскурсію Закарпаттям під назвою "Червона гора".

"Я радий, що там тепер обмежений доступ. Якщо раніше це було нічиє, і кожен два-три кущі намагався викопати, то тепер цього більше не буде. Туди не так легко потрапити. Відповідно, туди можна буде контрольовано направляти організовані групи для дуже цікавої туристичної антракції", — сказав Максим Адаменко. 

Джерело: Фейсбук
 

"Це найбільш морозостійкий чай у світі" — експерт розповів, чому треба рятувати чайні плантації Закарпаття

Новини по темі