Мобільний додаток

Що пов’язує норвезького мандрівника Нансена з Україною? Відповіді — на Nansen Fest, який відбудеться у Києві

11.10.2019 р., 16:45

Посольство Королівства Норвегії та Nordic Center запрошують завтра відсвяткувати день народження видатного і всесвітньовідомого норвезького дослідника Фрітьофа Нансена й зануритись в його світ пригод, відкриттів та ідей. Нансена всі знають як людину, яка першою на лижах перетнула Гренландію і наважилася максимально наблизитися до Північного полюса. Чи відомо вам, що пов’язує норвезького мандрівника й філантропа з Україною? Чому це все ще актуально у 2019 році? Про це в ефірі Радіо Промінь розповіла співорганізаторка Nansen Fest Лілія Мотієць.

Лілія Мотієць зазначила, що ідея провести Nansen Fest виникла досить природно, коли більше дізналися про постать Фрітьофа Нансена.

"Він людина, яка не може не захоплювати та не надихати. Він дуже багатосторонній, зміг поєднати всі свої риси. Він був і дослідником, досліджував Арктику, був неймовірним дипломатом, відіграв велику роль у житті Норвегії, певним чином допоміг їй стати тією державою, якою вона є зараз. Найбільше він відомий тим, що допомагав всім постраждалим у Першій світовій війні", — розповіла вона.  

Фрітьоф Нансен був гарним мотиватором. Власне, його мотиваційні меседжі залишаються актуальними й зараз. І для українців зокрема. "Нам не потрібно боротися з вітряками, але ми можемо змінювати цей світ на краще. Зокрема, за допомогою тих ідей, які поширював Фрітьоф Нансен", — розповіла Лілія Мотієць.

Співорганізаторка зазначила, що цей захід для всіх людей, які захоплені та поєднуються тими цінностями, які дарував та поширював Нансен. Це відкритість, допомога іншим, сила духу, живий допитливий розум, креативність та готовність змінювати світ на краще. 

Захід проходитиме двома мовами — англійською та українською, адже на фестиваль завітають українські та міжнародні спікери та гості. 

"Це дійство триватиме з 15:30 до 22:00. Ми триматимемо людей зацікавленими, будемо пригощати спеціальними смаколиками, зокрема від посольства Норвегії й Посольства Швейцарії. Ми забезпечимо гарною розмовою та дуже класною атмосферою, яка є в скандинавських країнах", — сказала вона. 

Всі отримані кошти будуть перераховані на благодійні потреби у фонд "Таблеточки".

Детальніше про фестиваль можете почитати тут

Що пов’язує норвезького мандрівника Нансена з Україною? Відповіді — на Nansen Fest, який відбудеться у Києві

Новини по темі