Законопроєкт про детінізацію розрахунків у торгівлі: роз'яснює Андрій Забловський

Законопроєкт про детінізацію розрахунків у торгівлі: роз'яснює Андрій Забловський

Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський пояснив в ефірі Українського Радіо, що саме передбачають закони, які чекають на підпис президента і спікера, що стосуються діяльності фізичних осіб-підприємців, а також які нововведення на них чекають.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Законопроєкти 1073-1 і 1073 щодо РРО та детінізації, вже проголосовані, але ще не підписані спікером і президентом.

На думку Андрія Забловського, у контексті цих законопроєктів сталися прорахунки з комунікацією.

"Тобто, коли вас фактично ставлять перед фактом певних змін, навіть, якщо це наразі потрібно суспільству, державі, бізнесу. Але в той спосіб, у який це було зроблено, це неправильно. Будь-яка реформа має бути правильно прокомунікована, але цього не було зроблено", — говорить Забловський.

Він нагадує, що ініціативу підприємців створити координаційну раду теж не підтримали, хоча у президента є повноваження створювати такі ради.

Андрій Забловський пояснює, що більшість нововведень назріли відповідно до викликів часу і ринкової конкуренції. Так у законах з’являються поняття кешбеку, електронного чека — ідеї, яка напрацьовувалася Мінфіном, Фіскальною службою впродовж років. Зміни не стосуватимуться першої групи підприємців на спрощеній системі оподаткування.

Стосовно найбільш резонансного питання, запровадження касових апаратів, Андрій Забловський радить слідувати за ринком і вимогами конкуренції.

"Останнім часом тема касових апаратів була, як червона ганчірка для бика, для малого і середнього бізнесу. Тому що там проблема адміністрування, користування, сплати за це, багато проблемних питань. За останній час, з розвитком різних платіжних систем, безконтактних способів оплати, з’явилися QR-коди та інші. І не було жодних законодавчих стимулів це робити, це відбулось еволюційним шляхом. Це питання конкуренції — якщо ви хочете зберегти свій бізнес і рухатись далі, ви змушені це робити".