Мобільний додаток

На ключові посади розставляють людей, які не зможуть сказати президенту "ні" — Костянтин Матвієнко про нові призначення у РНБО

4.10.2019 р., 16:55

Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній та політичний експерт, публіцист Костянтин Матвієнко обговорили призначення секретарем Ради національної безпеки й оборони Олексія Данілова.

Програма:
Ведучі:

Костянтин Матвієнко звертає увагу, що Данілов — ексзаступник секретаря РНБО.

"Це говорить про одне: що у Зеленського не просто коротка "лава запасних" — вона в нього начисто відсутня. Це — дуже відповідальна посада. Попри те, що в Данілова три дипломи, здається, всі вони луганського походження. Говорити про те, що він чимось відзначився в українській політиці, крім того, що він належить до орбіти відомого бізнесмена Михайла Бродського, не доводиться", — зазначає політичний експерт.

За його словами, це робота, яка потребує аналітичних здібностей та зв'язків "не лише з Російською Федерацією, але і в світовому істеблішменті", знання дипломатії, внутрішньої й зовнішньої політики.

"Дуже багато знакових посад обіймають люди з недостатніми вольовими якостями. Це — продовження політики президента, коли на ключові посади розставляються люди, які не зможуть сказати йому "ні", які не матимуть власної позиції з тих чи інших питань державної безпеки й оборони", — вважає Матвієнко. 

Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній уточнює:

"Данілов — не просто заступник секретаря РНБО. Він — колишній мер Луганська, ще в 90-х роках, але у регіональну еліту класичної Партії Регіонів він якраз не входив. Не думаю, що він буде дуже мовчати, але погоджуюсь у питанні кваліфікації. Думаю, тонкощі не у кваліфікації, а в тому, хто буде розподіляти гроші. У бюджеті на наступний рік у нас раптом на РНБО виділили 1 мільярд доларів — 28 мільярдів гривень".

Хоча РНБО не є розпорядником коштів, їх передають на оборону, безпеку та інші функції, експерта турбує те, що розподілом коштів займатиметься підконтрольна президенту РНБО. 

"РНБО — це консультативний орган, він за своєю функцією не повинен займатися грошима, і в нього взагалі й бюджету такого не повинно бути. Це — дуже "каламутна" схема. Я думаю, що це просто хтось хоче просто вкрасти мільярд доларів. І тут, можливо, Данілов може зі своїм досвідом допомогти в цьому", — вважає Тарас Загородній. 

Нагадаємо, 3 жовтня президент призначив Олексія Данілова на посаду секретаря Ради національної безпеки й оборони. Від липня Данілов працював заступником секретаря РНБО. У 1994–1997 роках він був мером Луганська, у 2005 році – головою Луганської ОДА. У 2006 році Данілов обраний народним депутатом п’ятого скликання за списками "Блоку Юлії Тимошенко".

Фото: Радіо Свобода

На ключові посади розставляють людей, які не зможуть сказати президенту "ні" — Костянтин Матвієнко про нові призначення у РНБО

Новини по темі