Мобільний додаток

"Червоні лінії" Міжнародного валютного фонду — коментують експерти банківського сектору

30.09.2019 р., 17:30

Головний консультант відділу зовнішньоекономічної політики Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус та колишній заступник голови правління Нацбанку Ярослав Солтис у студії Українського радіо обговорили ситуацію зі зміцненням гривні та перспективами співпраці України з МВФ.

Програма:
Ведучі:

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук анонсує підписання трирічної програми співпраці з Міжнародним валютним фондом у грудні поточного року. Перед цим лунали заяви, що ми достроково закінчуємо попередню програму співпраці. 

Традиційні камені спотикання, зокрема, тарифи на газ, питання, які стосуються можливого повернення коштів власникам "ПриватБанку". Також відомо про те, що для МВФ є певні "червоні лінії", які можуть унеможливити або ускладнити співпрацю. 

"По-перше, це бюджет, який не має ніякої програми соціально-економічного розвитку. Немає поки що програми уряду. І у мене є таке враження, що бюджет, який був поданий відповідно до законодавства України 15 вересня, до наступного читання дуже сильно зміниться. Інший маркер — це незалежність Національного банку України. Це те, про що кажуть, оскільки є побоювання змін і побоювання того, наскільки ця структура залишиться незалежною, як цього завжди від нас вимагали в моделі, в якій ми існуємо", — вважає Іван Ус.

Ексзаступник голови правління Нацбанку Ярослав Солтис додає, що кредиторство МВФ матиме позитивний вплив на всю банківську систему України:

"У МВФ найдешевші кредити для економіки, і коли МВФ з нами працює, то й інші кредитори нам довіряють. Але найкращим кредитором для нашої економіки є українські громадяни. Якщо ми самі віримо нашим банкам, нашій судовій системі, українці понесуть гроші в банки. На жаль, поки що українці тримають гроші в себе вдома. І ця сума перевищує всі гроші в банківській системі приблизно в три рази. Гроші, які зароблені українцями, заховані у вигляді долара, і вони ці долари приносять у кіоски на обмін", — говорить банкір.

В контексті ставлення до України з боку МВФ можливі зміни у зв’язку з тим, що 19 вересня Крістін Лагард залишила своє крісло очільниці Міжнародного валютного фонду, а 21 вересня вперше за всю історію існування фонду на посаду призначили представницю Східної Європи Крісталіну Георгієву — громадянку Болгарії. 

"Я думаю, вона ментально більше нас буде розуміти, ніж керівники з Західної Європи. Вона прожила частину життя при соціалізмі, розуміє наші проблеми, наші відносини, в тому числі, у сфері економіки", — вважає Ярослав Солтис.

Читайте також: Місія МВФ їде без заключного проєкту меморандуму, це знижує шанси України отримати програму співпраці — економіст

 

Місія МВФ працювала в Києві з 12 до 26 вересня. Як ідеться у підсумковій заяві місії, Україна і Міжнародний валютний фонд продовжать обговорення нової трирічної програми розширеного фінансування в найближчі тижні.

"Червоні лінії" Міжнародного валютного фонду — коментують експерти банківського сектору

Новини по темі