Мобільний додаток

Чумак: топсправи повинні бути розслідувані, але потрібен час для зміни кадрів

24.09.2019 р., 11:48

Головний військовий прокурор, заступник генпрокурора Віктор Чумак заявляє, що резонансні, суспільно важливі справи повинні бути розслідувані, але потрібна зміна кадрів, що потребує часу. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"Без сумніву, є справи, які хвилюють усе суспільство, – резонансні, суспільно важливі. І вони повинні бути розслідувані. Але дивіться. Тут ситуація така, що всі вважають, що Рябошапка прийшов, Касько прийшов, Чумак прийшов – все, прокуратура оновлена. Але ж питання у тому, що люди, які "зливали" справи, робили все для того, щоб ці справи не розслідувались, – вони на місці, поки що нікуди не поділися, вони не звільнені. Ці люди будуть робити все, щоб ці справи ніколи не розглядалися, ніколи не розслідувалися. Їхні вироки реальні, бо вони ці справи погубили", – заявив він.

Чумак наголосив, що для зміни кадрів потрібен час.

"Суспільство повинно зрозуміти, що є певний час, коли нам потрібно поміняти цих людей на рівні середньому і низовому, щоб підняти ці справи й дати їм друге дихання. А люди чекають дуже швидких результатів", – додав заступник генпрокурора.

Читайте інтерв’ю – Військовий прокурор Віктор Чумак: наш пріоритет – абсолютно нова прокуратура з новими кадрами

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка 11 вересня підписав наказ про призначення Віктора Чумака заступником генерального прокурора – головним військовим прокурором.

Віктор Чумак у 1995 році закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю "Правознавство".

До 1999 року працював у Національній академії державної прикордонної служби. У 2000 році – очолив управління правового забезпечення Державного комітету у справах охорони державного кордону України.

У 20042009 роках працював експертом, директором програм політичного аналізу та безпеки, директором Міжнародного центру перспективних досліджень.

Віктор Чумак був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань. З 2012 року працював на посаді Голови Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, а з 2014 року – на посаді заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Новини по темі