Мобільний додаток

Якщо виконати "формулу Штайнмайєра", Путін отримає важіль впливу на Україну – Золотарьов

23.09.2019 р., 15:55

Чим загрожує Україні виконання "формули Штайнмайєра" та що чекає на президента Володимира Зеленського у Нью-Йорку, де він зустрінеться з Дональдом Трампом — розповів Українському радіо керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.

Програма:
Ведучі:

"Фактичний сенс формули Штайнмайєра це виконання політичної частини мінських домовленостей, тих домовленостей, які були в лютому 2015 року. Фактично йдеться про розведення військ, проведення виборів, встановлення контролю за кордоном, амністію учасників збройних формувань, незалежні від України автономні правоохоронні органи в ДНР та ЛНР. Як на мене, виконання цієї формули для України це руйнівний варіант", розповів Андрій Золотарьов.

За його словами, розраховувати на те, що пройдуть вибори, а Україна заявить, що вони не відповідали вимогам ОБСЄ дуже наївно: "Як на мене, такі сподівання, що десь зачепимося і відпетляємо це неправильно. Я вважаю, що, дійсно, Зеленського підштовхують. Але треба розуміти, що цей мир буде за рахунок України. Якщо виконати по пунктах формулу Штайнмаєйра, Путін отримає важіль впливу на Україну".

Читайте також — Ексміністр МЗС Володимир Огризко про вибори в ОРДЛО: не можна повторити кримський сценарій

Також експерт наголосив і на тому, що у команди президента не вибудований зовнішньополітичний напрямок: "Парадоксальна ситуація. Коли Зеленський зараз вилітає з Ірландії, буде через сім годин у США, й наступні два дні будуть вирішальними для нас. Це така ситуація, коли Зеленський потрібен Трампу більше, ніж Трамп Зеленському. В цьому і складність цього візиту, адже Трамп звик отримувати те, що він бажає, і він буде тиснути на Зеленського, щоб він "злив" Байдена. Моя порада не вплутуватися. Це була помилка попередньої адміністрації. Зеленському треба діяти так, щоб не стати цапом-відбувайлом".

На цю ж тему — Чутки щодо змісту розмови Зеленського з Трампом "витікають" не від друзів України – Олексій Їжак

"Трамп далеко не заглядає: у нього є перспектива президентських виборів, дуже складні стосунки з демократами в США. З президентом США треба говорити мовою інтересів, саме тому що він – бізнесмен. Попередня команда, мабуть, не читала його спогади, бо треба розуміти, що це дуже непроста людина", підсумував експерт.    

ФОТО: Українське радіо

Якщо виконати "формулу Штайнмайєра", Путін отримає важіль впливу на Україну – Золотарьов

Новини по темі