Обирай пісні. Визначай переможця

Чутки щодо змісту розмови Зеленського з Трампом "витікають" не від друзів України – Олексій Їжак

23.09.2019 р., 11:10

У скандалі щодо тиску американської сторони на Україну під час телефонної розмови президентів Дональда Трампа та Володимира Зеленьского не йдеться про причетність українського гаранта. Проте чутки про сам зміст розмови "витікають" не з боку друзів України. Про це Українському радіо розповів завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

"Ми знаємо, що планується візит Володимира Зеленського на сесію Генеральної асамблеї ООН. Там, серед інших заходів, запланована й розмова двох президентів – України й Сполучених Штатів. На жаль, це відбувається на фоні скандалу, який розгортається в Сполучених Штатах: начебто під час відомої телефонної розмови, яка була офіційно оголошена, піднімалися питання щодо внутрішньої політики США, і начебто був тиск на українську сторону. Це неприємна ситуація, але хочеться сподіватися, що не це буде головним. А буде розмова про підтримку США, яка може бути надана Україні", – розповів Олексій Їжак.

За словами експерта, не йдеться про пряму причетність президента, адже справа стосується часів Януковича: "Там були порушення, вже давно. Зараз просто є спроба використати ці давні справи для внутрішньої політики США, є спроба використати шанс зміни влади в Україні. Мені здається, це дуже небезпечно для України втягуватись у такі справи. Тому буде добре, якщо вдасться, як говорять неформально, "з'їхати" з цієї теми. Там ще є тема про Манафорта, який був залучений до передвиборчої кампанії Дональда Трампа, і були раніше спроби використати факт, що він консультував Віктора Януковича і Трампа. Це все небезпечно, тому варто про це забути".

"Зараз пішли чутки щодо змісту розмови. І ці чутки можуть витікати не з тих джерел, які можуть бути корисними Україні. Це не з боку друзів України. Можливо, найкращий варіант, якщо це внутрішньополітична боротьба всередині Сполучених Штатів, і хтось з тих, хто був присутній на цій розмові з боку Трампа, зробив такий злив інформації. Це неприємно, а треба, щоб зустріч президентів була присвячена іншим питанням", – підсумував Олексій Їжак. 

Днями колишній віцепрезидент США Джо Байден, основний кандидат Демократичної партії США на виборах президента 2020 року, закликав розслідувати інформацію про те, що президент США Дональд Трамп у телефонній розмові з українським колегою Володимиром Зеленським нібито тиснув на того, закликаючи почати розслідування проти Байдена та його сина.

Президент США Дональд Трамп, коментуючи заклики щодо розслідування, зауважив, що під час розмови з Зеленським він "абсолютно нічого поганого не сказав, все було ідеально". За його словами, розмова стосувалася корупції, і у нього не було наміру "нашкодити" Байдену чи його сім’ї.

ФОТО: Національний інститут стратегічних досліджень

Чутки щодо змісту розмови Зеленського з Трампом "витікають" не від друзів України – Олексій Їжак

Новини по темі