Мобільний додаток

Експерт про газовий контракт з Росією: Україну влаштує угода строком на 5 років

22.09.2019 р., 11:15

Експерт з енергетичних питань Валентин Землянський вважає, що під час майбутніх перемовин сторони знайдуть компроміс. В ефірі Українського радіо він прокоментував, якими можуть бути наслідки Тристоронніх газових переговорів у Брюсселі щодо транзиту російського газу до Європи через Україну.

"Я не думаю, що буде 60 млрд кубічних метрів на рік. Нам не вдасться вийти на цю цифру, але щонайменше на 40 млрд. Це не на наші забаганки, а реальні обсяги, які можуть проходити транзитом через українську територію, які можна досягти", — зазначив Валентин Землянський.

Експерт з енергетичних питань прокоментував, на який термін контракту варто розраховувати Україні.  

"Я думаю, що п’ять років — це було б достатньо для України. Рік — це малувато. Десять — на це Росія точно не погодиться", — сказав він.

Читайте також — Україна має козирі, щоб успішно провести переговори щодо транзиту російського газу — експерт

Зазначимо, 19 вересня у Брюсселі відбулися тристоронні переговори на політичному рівні з Росією та Україною щодо довгострокового транзиту газу через Україну після 2019 року. Російська сторона підтвердила готовність підписати нову угоду про транзит свого газу до Європи через газотранспортну систему України відповідно до європейських правил.

Наступний раунд у тристоронньому форматі відбудеться наприкінці жовтня. 

Фото: pexels.com 

 Експерт про газовий контракт з Росією: Україну влаштує угода строком на 5 років

Новини по темі