Мобільний додаток

Юрій Руденко про ветеранську літературу: люди не втомились від війни, їм цікаво, просто треба надати якісний продукт

20.09.2019 р., 12:47

Про ветеранську літературу та інтерес людей до неї говорили в ефірі Радіо Культура на виїзній студії 26 BookForum з ветераном і письменником Юрієм Руденком.

Ветеранська література представлена на 26 BookForum власним наметом. Та вперше такий намет з'явився на Книжковому Арсеналі у Києві. Юрій Руденко розповів про те, що цьому передувало і як виникла ідея з наметом.

"Насправді це все народилося, як у нас в Україні це часто буває, зі скандалу. Будемо розмовляти цифрами: станом на сьогоднішній день, на тему російсько-української війни видано в папері вже більше 500 книжок… І попередній Арсенал, і Книжковий форум у Львові — ветеранські книжки були представлені, але на стендах, відповідно, видавництв. Звісно, що автори, які видавались самотужки — вони не могли жодним чином бути представлені на таких подіях", — зауважив письменник.

Він пояснив, що на Арсеналі кільком видавництвам відмовили в участі:

"І така концентрація відмов призвела до того, що у соцмережах підняли таку певну хвилю невдоволення. Не без допомоги, а навіть за активного сприяння, Міністерства ветеранів було знайдено певний компроміс… І в результаті з'явилася ідея зробити таку малу архітектурну форму: звичайний військовий намет, в якого була задача — сконцентрувати максимальну кількість воєнної літератури".

Ветеранський намет на Форумі у Львові. Фото з Facebook Юрія Руденко

Руденко каже, що люди реагують на військовий намет по-різному.

"Люди цікавляться і це окей, це нормально. Є велика кількість людей, яких жодним чином не торкнулася війна. В них немає родичів чи знайомих, які були призвані в армію, чи волонтерів. Але люди цікавляться цією тематикою", — зауважив він.

За словами ветерана, часто люди купують свою першу книжку про російсько-українську війну саме у ветеранському наметі:

"З 4200 книг, які були продані у Києві, десь тисяча були першими для покупця. Тобто людина прийшла і купила першу книгу про війну… І у Львові така ж ситуація. Тобто люди цікавляться".

"І така теза, що люди втомились від війни чи то нікому не потрібно — це не дуже правильна теза. Людям цікаво, просто треба надати їм якісний продукт", — наголосив Руденко.

Юрій Руденко. Фото Український тиждень 

Юрій Руденко про ветеранську літературу: люди не втомились від війни, їм цікаво, просто треба надати якісний продукт

Новини по темі