war

Експерт про реформу прокуратури: збільшеними є кадрові повноваження генпрокурора

20.09.2019 р., 07:25

Експерт Центру політико-правових реформ Борис Малишев в ефірі Українського радіо прокоментував, які зміни передбачає закон про реформування Генеральної прокуратури України.

"Це президентський законопроєкт, який подавався у відповідь на суспільний запит на оновлення органів прокуратури. Мета цього закону не перейменування. Перейменування на Офіс генерального прокурора України  — це лише один з елементів моделі, яка пропонується для того, щоб провести атестацію чинних прокурорів, виявити серед них недоброчесних, непрофесійних та очистити систему прокуратури від них. Аби доброчесні та професійні пройшли далі, а на вакантні посади у нових структурах офісу генерального прокурора, обласних прокуратурах і окружних — набрати нових людей, які без прокурорського досвіду, але які перевірятимуться на знання законодавства, доброчесність тощо", — зазначив Борис Малишев.

За його словами, президентський законопроєкт подавався у відповідь на суспільний запит на оновлення органів прокуратури, адже суспільна довіра до органів прокуратури вже багато років є критично низькою.

Експерт підкреслив, що збільшення повноважень генерального прокурора зафіксоване цим законом тільки на перехідний період.

"Збільшення повноважень генерального прокурора зафіксоване цим законом тільки на два роки, на перехідний період, на час перебудови на новий лад. З 1-го вересня 2021 року ці повноваження припиняються. Я б не сказав, що вони є значно більшими, ніж ті повноваження генпрокурора, які є зараз. Збільшеними є кадрові повноваження", — сказав він.

Малишев також зауважив, що цим законом ліквідовується військова прокуратура, хоча генпрокурор залишає за собою право створювати спеціалізовані прокуратури.

"Цим законом ми ліквідовуємо військові прокуратури. Мова йде про те, аби прибрати подвійну підпорядкованість Міністерства оборони генеральному прокурору. Тому що вона робить прокурора залежним від міністра оборони по військовій лінії. Натомість, у разі потреби, є можливість створювати спеціалізовані прокуратури, які займатимуться природоохоронними питаннями, військовими злочинами тощо", — пояснив експерт.

Зазначимо, 19 вересня Верховна Рада у другому читанні ухвалила зміни до закону про прокуратуру.

Фото — rada.gov.ua

Експерт про реформу прокуратури: збільшеними є кадрові повноваження генпрокурора

Новини по темі