Мобільний додаток

Історик про акт самоспалення удмуртського науковця: Україна мусила б порушити це питання в Радбезі ООН

19.09.2019 р., 09:13

Історик Павло Подобєд вважає, що Україна повинна на міжнародній арені говорити про акт самоспалення удмуртського науковця Альберта Разіна. Про це історик заявив в ефірі Радіо Культура.

На думку історика, тема акту самоспалення Альберта Разіна в російському Іжевську стосується і України.

"Це теми, яких Російська Федерація панічно боїться. А значить Україні потрібно про це говорити голосно на міжнародній арені. Вважаю, що Україна мусила б порушити це питання в Радбезі ООН", наголосив він.

"Лише наша проактивна, наступальна зовнішня політика дасть змогу стримати апетити агресора", додав Подобєд.

Історик зауважив, що Росія демонструє подвійні стандарти, тож треба це використовувати у політиці проти країни-агресора:

"Завданням такої політики з українського боку мала б бути демонстрація, власне, подвійних стандартів російського керівництва, яке, з одного боку, втручається в питання гуманітарної політики та державного устрою України, постійно говорить про права російськомовних, про федералізацію України, представляє себе постійно захисником громадян України, але водночас не спроможне на дотримання законних прав корінних народів в самій Російській Федерації".

Нагадаємо, 10 вересня 2019 року в місті Іжевськ (Удмуртська Республіка в Російській Федерації) науковець і громадський активіст Альберт Разін облився бензином і влаштував акт самоспалення під будівлею місцевої державної ради. Разін тримав у руках плакат з написом "І якщо завтра моя мова зникне, то я готовий сьогодні померти". Чоловік отримав опіки понад 90% тіла, за кілька годин помер у лікарні. У РосЗМІ цю тему блокували і фактично не висвітлювали.

Павло Побєдов. Фото Facebook 

Історик про акт самоспалення удмуртського науковця: Україна мусила б порушити це питання в Радбезі ООН

Новини по темі