Мобільний додаток

Перейменування Криму не змінить його статусу незаконно анексованої території — експерт Інституту нацпам'яті

18.09.2019 р., 15:25

Перейменування Криму ніяк не змінить його статус як незаконно анексованої і окупованої території. Про це в ефірі Радіо Промінь заявив Сергій Рябенко, керівник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам'яті.

Росія хоче обманом перейменувати анексований нею український півострів Крим. Щоб закріпити "російський статус", окупанти хочуть перейменувати Крим, а саме — закріпити за анексованим півостровом подвійну назву Республіка Крим-Таврида. З такою ідеєю виступив голова національно-культурної автономії кримських греків "Таврида" Іван Шонус. На його думку, подвійна назва "дозволить закріпити за півостровом російський статус". Так званий віце-прем'єр уряду Криму Георгій Мурадов вважає ідею гідною для обговорення, але за умови, що її підтримають жителі півострова.

Як розповів у студії Радіо Промінь Сергій Рябенко, керівник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам'яті, будь-яка назва будь-якого топоніму — це є своєрідний маркер. 

"Пропонуючи таку ідею зміни назви незаконно окупованого і анексованого півострова, у сусідній державі-агресорі думають, що таким чином вони зможуть якось легітимізувати той статус, який Кримський півострів зараз має, на їхню думку, російської території", — говорить Сергій Рябенко. 

Однак у тому, що так дійсно станеться, експерт сумнівається:

"Всі такі рішення стосовно окупованої території, вони є юридично нікчемними з моменту їх прийняття. Тому перейменовувати Крим вони можуть хоч десять разів, але це ніяк не змінить його статусу як незаконно анексованої і окупованої території, — вважає фахівець УІНП. Враховуючи, що ні верховенство права, ні законодавчі процедури ніколи не мали значення для російської влади, схвалити вони можуть будь-яке рішення. І завтра їхній парламент може проголосувати будь-які зміни. Однак, з точки зору світового співтовариства, це не змінить абсолютно нічого". 

Україна на подібні заяви, на думку експерта, повинна відреагувати, адже будь-які подібні ініціативи є зайвим приводом актуалізувати питання анексованого Криму.

"Цей привід можна було б використати і українському парламенту, і українському уряду, і МЗС, і президенту для того, щоб вчергове наголосити на тому, що Крим залишається окупованим Росією, і має бути повернутий Україні".

Назва Таврида або Таврія з'явилася ще в античні часи, походить від племені таврів, які населяли півострів, і саме вони і є першим літописним народом, який заселяв цей півострів. Це історія ще з першого тисячоліття до нашої ери. Крим же був Тавридою лише впродовж одного місяця, коли лише тільки ввійшов до складу колишнього Радянського союзу.

Сергій Рябенко. Фото Facebook 

Перейменування Криму не змінить його статусу незаконно анексованої території — експерт Інституту нацпам'яті

Новини по темі