Мобільний додаток

Екотуристи прибирають Карпати на "мобільних толоках" за допомогою девайсів

16.09.2019 р., 12:40

Мобільний додаток, який допомагає зробити чистими Карпати, розробили українські ІТ-спеціалісти. Про застосунок EcoHike для туристів розповів в ефірі Радіо Промінь менеджер з маркетингу проєкту Владислав Ткачук.

Програма:
Ведучі:

За словами Владислава Ткачука, існує два сценарії, з якими дуже часто стикаються люди, коли вирушають у мандрівку кудись далеко від дому. Перше — коли вони знаходять засмічені території, які вони не можуть прибрати самотужки, тоді використовуючи додаток EcoHike, вони можуть відмітити це місце на карті, зробити фото засмічення і допомогти розказати про цю проблему іншим подорожуючим. З іншого боку, інші туристи, вирушаючи в гори, можуть подивитися заздалегідь місця, які потребують особливої уваги, і спланувати свій маршрут таким чином, щоб подорожуючи горами, допомагти зробити їх чистішими.

Додаток допомагає зрозуміти, які саме місця можна відвідати, якщо ви хочете поєднати туризм з екотуризмом.

"Інколи буває так, що, наприклад, засмічення настільки великі, що одна група людей прибрала трішки, потім ще інша, ще інша, і так, об'єднуючи зусилля багатьох людей, можна прибрати навіть великі сміттєзвалища", — говорить Владислав.

Подібні "мобільні толоки" вже відбувалися за час функціонування цього застосунку. Зокрема, за його допомогою, різні екологічні організації влаштовують навіть цілі екопоходи. 

"Вже є інформація про цілу низку таких екологічних толок. Коли люди збираються, щоб швидко прибрати гору Піп Іван або Говерлу, або якусь іншу гору. І ці організації почали використовувати додаток EcoHike для того, щоб більш ефективно робити те, що вони вже й так робили", — ділиться інформацією менеджер проєкту.

Додаток працює на всій території України, немає якогось спеціального обмеження стосовно Карпат. Це можуть бути і Кримські гори, це може бути Харківщина, Сумщина і узбережжя морів. 

"Ми дійсно хочемо зробити, щоб додаток був найбільш націлений на туризм, і в ньому була можливість прокладати саме туристичні маршрути. Наразі така функція в процесі розробки", зазначає Владислав.

Всі позначки, які зроблені в додатку, зробили звичайні мандрівники, які бачили місця, де не завадить прибрати.

Дуже багато засмічених місць автори проєкту знайшли в Сколівських Бескидах:

"Ми робили там презентацію, і були вражені, скільки сміття в дуже таких, важкодоступних, місцях є. У нас виникло два питання: як люди змогли донести туди сміття, і чому, не дивлячись на всю красу українських Карпат, ми вирішуємо там залишити сміття?".

Фото: womo.ua

Екотуристи прибирають Карпати на "мобільних толоках" за допомогою девайсів

Новини по темі