Мобільний додаток

Олександр Лємєнов: якщо не розвантажити Вищий антикорупційний суд, то результат буде років через п’ять

11.09.2019 р., 20:55

Засновник експертної організації "StateWatch" Олександр Лємєнов заявляє, що у разі передачі до Вищого антикорупційного суду близько 3 600 кримінальних проваджень, результат роботи цього суду можна очікувати через років п'ять. Про це він розповів в ефірі Українського радіо.

"Їх просто треба залишити там, де вони розглядалися, не передавати. Їх приблизно 3600. Зараз близько 200 справ (справи, які розслідувало НАБУ - ред.) справ має опинитися в Антикорупційному суді. І це цілком логічно, зважаючи на розмір цього суду, кількість судів безпосередньо в першій інстанції апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Як наслідок, ми маємо чітко розуміти: якщо передається все, то результат ми отримаємо років через п’ять. Немає часу очікувати", — сказав він. 

За його словами, проблема полягає в тому, що 3600 справ не можуть розглядатися такою кількість суддів.

"Не треба ще забувати, що в складі цих суддів (38 - ред.) ще є слідчі судді, які не мають права розглядати справу по суті, які є слідчими суддями. Справа розглядається трійками. Вони мають працювати день і ніч без вихідних, щоб розгрібати ці справи?", — сказав Олександр Лємєнов.

"Звісно, треба відсікти всі ті справи, які не були розслідувані НАБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. І тоді буде толк", — підсумував він. 

Створення спеціалізованого антикорупційного суду передбачили ще у 2016 році. Проте лише в червні 2018 року Рада схвалила запуск роботи антикорупційного суду. З серпня 2018 року по березень 2019 року тривав багатоетапний конкурс.

У квітні, на той час, президент України Петро Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикорупційного суду. Очолила ВАСУ Олена Танасевич. Раніше вона була суддею Печенізького райсуду Харківської області.

До цього суду можуть потрапити близько 3600 справ, з яких лише 5% стосуються високопосадової корупції, яку розслідувало НАБУ. Щоб не "завалити" новостворений орган справами, очікуються зміни до законодавства. 11 вересня Верховна Рада схвалила в першому читанні зміни, які спрямовані на розвантаження цього суду.

Олександр Лємєнов: якщо не розвантажити Вищий антикорупційний суд, то результат буде років через п’ять

Новини по темі