Мобільний додаток

Якої погоди очікувати цієї осені — розповідає Микола Кульбіда

8.09.2019 р., 12:15

Коли чекати на дощі й похолодання та чи буде цього року бабине літо? Про це говорили в ефірі Українського радіо з директором Українського гідрометцентру Миколою Кульбідою.

Календарна осінь поки що не принесла із собою похолодання. На території Україні досі панує літо.

"Поки що воно не закінчилося. Адже середня температура повітря ще не перейшла межу +15 градусів у бік зниження. Таким чином літо продовжується. Але, звичайно, перші ознаки осені вже є", — зазначив Кульбіда.

Очільник гідрометцентру розповів, коли ж українцям слід очікувати похолодання:

"У другій половині вересня температурний режим в Україні дещо знизиться і вже погодні умови будуть більш схожі на ранню осінь, аніж на літо. Тобто до середини вересня ще літо триватиме, а далі розпочнеться у нас осінній період".

А от щодо дощів, то найближчими днями їх чекати не варто.

"Тільки на крайньому Заході України пройдуть короткочасні грозові дощі, а так у більшості регіонів у нас ще днів 10-12 триватиме сухий період", — пояснив Кульбіда.

Читайте також: Як уникнути осінньої депресії та побороти "першовересневий" стрес — поради науковця Олександра Скорохода

Він також розповів й про бабине літо:

"Термін "бабине літо" він немає якихось конкретних критеріїв, визначень. Тому це така умовна назва, коли в Україну повертається тепло. Як правило, це відбувається в жовтні. Тому що у більшості днів вересня у нас буде такий літній характер погоди. Потім відбудеться зміна. І в жовтні будуть періоди, коли тепло повертатиметься в Україну на кілька днів, до тижня. І той період уже можна називати бабиним літом".

Дізнавайтеся щодня про погоду в ефірі Українскього радіо в "Прогноз погоди з Габріеллою Массангою".  

Фото - pixabay.com 

 

Якої погоди очікувати цієї осені — розповідає Микола Кульбіда

Новини по темі