Мобільний додаток

Депутатка від "Слуги народу" розповіла, коли слід очікувати змін законодавства щодо Антикорупційного суду

4.09.2019 р., 12:05

Зміни до законодавства, які мають врегулювати діяльність Вищого антикорупційного суду, парламентський комітет має затвердити до кінця цього тижня, а Верховна Рада розгляне на наступному. Про це в ефірі Українського радіо розповіла Олена Мошенець, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, депутат від фракції партії "Слуга народу".

Щоб Вищий спеціалізований антикорупційний суд, розпочавши свою роботу 5 вересня, не був завалений тисячами справ, які не є в його юрисдикції, парламент невідкладно має прийняти низку змін до законодавства. Депутатка від партії "Слуга народу" Олена Мошенець запевняє, що відповідні законодавчі ініціативи розглянуть на найближчому засіданні комітету з питань антикорупційної політики:

"Проект Закону "Про внесення змін до Закону України Про вищий антикорупційний суд" вже зареєстрований 29 серпня, і буде розглянутий комітетом, сподіваюся, що наприкінці цього тижня. Це означає, що за скороченою процедурою розгляду, оскільки ці законопроекти розглядаються як невідкладні подані президентом, ми зможемо розглянути у Верховній Раді, можливо, наступного тижня, можливо, через тиждень", — пояснює Олена Мошенець.

Депутатка підтверджує, що, дійсно, є ризик "завалити" суд справами, які накопичувалися, роками, тому є сенс відділити справи, які є першочерговими. Зокрема, такими будуть провадження, розслідувані Національним антикорупційним бюро.

"Будуть відділені справи, які стосуються топ-корупції, розслідувались НАБУ та прокурорами САП. Всі інші справи будуть потрапляти з часом, поступово, і у суддів буде час на їх розгляд", — говорить Олена Мошенець і додає, що таких справ буде близько 200.

"Те, що цей суд розпочне роботу завтра, означає, що справи почнуть йому передавати. У будь-якому разі ці справи будуть до нього, але основне в тому, які справи розглядати в першу чергу. Законопроект № 1025 вирішує саме пріоритетність. Якщо його схвалять, то з усіх цих справ відбираються 200. А вони вже є відібрані. Це справи, які розслідувалися НАБУ", — пояснила вона.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду передбачили ще у 2016 році. Проте лише в червні 2018 року Рада схвалила запуск роботи антикорупційного суду. З серпня 2018 року по березень 2019 року тривав багатоетапний конкурс.

У квітні, на той час, президент України Петро Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикорупційного суду. Очолила ВАСУ Олена Танасевич. Раніше вона була суддею Печенізького райсуду Харківської області.

До цього суду можуть потрапити близько 3600 справ, з яких лише 5% стосуються високопосадової корупції, яку розслідувало НАБУ. Щоб не "завалити" новостворений орган справами, очікуються зміни до законодавства. 

Фото: facebook.com/pg/HACCUkraine

Депутатка від "Слуги народу" розповіла, коли слід очікувати змін законодавства щодо Антикорупційного суду

Новини по темі