Обирай пісні. Визначай переможця

Нові програми Радіо Культура: що слухати у новому сезоні

2.09.2019 р., 11:11

Сьогодні розпочинається новий сезон на усіх трьох каналах Українського радіо — Першому каналі Українського радіо, Радіо Промінь та Радіо Культура. Про нові програми, які команда каналу підготувала в цьому сезоні для своїх слухачів, розповіла продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

У новому сезоні, за словами продюсерки, збільшиться кількість розмовних програм.

"Я знаю, що цей жанр, наприклад, на французькому радіо, називають "programme de débat" (програма дебатів) — де можуть відбуватися зіткнення, в хорошому сенсі слова, різних "цивілізацій", — говорить Ірина Славінська.

Фото: Ірина Славінська/ Суспільне

"Оргкультура"

У вівторок о 17:00 можна буде слухати програму "Оргкультура" Тетяни Трощинської.

"Вона присвячена тематиці такій, радше, бізнесовій. Але в аспекті, у якому щось своє зможуть знайти навіть ті слухачі, які ніколи не працювали в царині підприємництва", — коментує продюсерка. 

"Про закон і благодать"

У середу о 10:00 стартує велика прем’єра — нова передача, з ведучим якої, Вадимом Карп’яком, слухачі можуть бути знайомі з телеефірів. Адже він упродовж багатьох років веде програму "Свобода слова" на каналі ICTV. 

"Ця програма буде називатися "Про закон і благодать". Це, звичайно, апеляція до дуже цікавої літературної пам’ятки України, один із перших філософських полемічних текстів, і, зрештою, це все дуже багато говорить про цю програму. Я жартую, що це буде розмова про найактуальніші, політичні, в тому числі, новини, але крізь культурні "окуляри". Щось таке, що нам дозволить краще розуміти життя навколо нас", — розповідає Ірина Славінська.

"Емоційний інтелект"

У середу, о 17:00 годині готуйтеся почути прем’єру нової програми "Емоційний інтелект" з Тетяною Трощинською. 

"Це програма про те, як дати собі раду з усіма тими перетурбаціями, що відбуваються в житті. Ми з Тетяною, коли цю програму задумували, то сміялися, що прекрасна тема — як пережити за один рік двоє виборів і, наприклад, не розлучитися", — пригадує Ірина Славінська.

"Школа опору і бунтарства"

В суботу о 14:00 на слухачів чекає прем’єра програми, яку вестиме відома письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, "Школа опору і бунтарства". Вона буде присвячена правам дитини, але в дуже конкретній і предметній подачі. 

"Часто йдеться про нерозуміння дуже і дуже простих речей. Наприклад, якщо батьки тебе змушують чистити зуби двічі на день — це порушення прав дитини чи ні? Це також можна пояснити дуже предметно і дуже цікаво", — говорить продюсерка.

"Пам’ятки свободи"

Також у суботу стартує програма "Пам’ятки свободи" з відомим британсько-українським радіожурналістом Богданом Нагайлом. На Радіо Культура він робитиме ексклюзивну програму зі своїх архівів записів історичних подій. Цієї суботи о 18:00 годині Богдан Нагайло відкриє свої записи, присвячені найпершому в історії з’їзду Народного Руху, який стався 30 років тому. Він сам записував цей з’їзд на касету, і завдяки сучасній апаратурі, найцінніші синхрони вдалося розшифрувати. 

"Дійсно, кожна наступна програма буде відбуватися подібним чином. Це нагода відкрити шухляди, зазирнути в архіви, і знайти там щось таке абсолютно ексклюзивне та унікальне, що неможливо почути деінде, крім Радіо Культура. Це дуже місткий резервуар пам’яті: ми багато пам’ятаємо і щедро ділимося цим із нашими слухачами", — зауважує Ірина Славінська.

Радіофільм

Відкриває ж сезон Радіо Культура прем’єрою радіофільму "Політ Теури, або Червона Птаха з України", який присвячено Софії Яблонській. Назва обігрує назву книжки про документалістку, мандрівницю і письменницю. Режисерка і авторка сценарію цього біографічного фільму — Нелля Даниленко. 

Жанр радіофільму, за словами Ірини Славінської, є унікальним та існує тільки на Українському радіо, Радіо Культура. Цей трисерійний радіофільм можна буде почути 2, 3 та 4 вересня о 19:00. 

Фото: Facebook/radiocultureua/

Нові програми Радіо Культура: що слухати у новому сезоні

Новини по темі