Обирай пісні. Визначай переможця

Радіодетектив до 80-річчя початку Другої світової війни прозвучить в ефірі Радіо Культура

29.08.2019 р., 20:32

31 серпня та 1 вересня о 16:35 на UA: Радіо Культура звучатиме радіодетектив Єжи Северського "Мертві свідчень не дають, або Вбивство по-польськи". Сюжет детективу пов’язаний із подіями Другої світової війни на території Польщі, зокрема, з партизанським рухом, що активно чинив спротив нацистам.

Цикл "П’ять разів убивство" польського письменника Єжи Северського складається з п’яти епізодів і розповідає про п’ять убивств п’ятьма злочинцями з різних країн. Слухачі вже мали нагоду почути радіопостановку за першим епізодом "Ворожіння панни Барлов, або Вбивство по-англійськи" та познайомитися з підходом і стилістикою автора.

У другому епізоді "Мертві свідчень не дають, або Вбивство по-польськи" події п’єси розгортаються після Другої світової війни, але коріння злочину — у минулому. Знайти вбивцю або викрити злочинця детективові Пьотру Барличу і його помічнику, авторові детективних романів Квірину, допоміг фотоальбом зі спогадами про партизанський рух та його героїв.

"Всім відомо, що воєнні злочини не мають строку давності, а злочинці мають бути покарані. Це сучасний детектив, який повертає нас до подій Другої світової війни, і від цього він стає ще загадковішим. Під час підготовки аудіозапису до ефіру довелося змінити початковий сценарій, бо ж слухача треба заінтригувати, прикувати його увагу до подій. Кульмінацію сюжету винесли на початок постановки, але карт не розкриваємо… Злочинця не названо, а підозрюваних багато… Напруження зростає, а це інтригує слухача", — розповіла продюсерка спецпроєктів Радіо Культура та сценаристка радіодетективу Світлана Свиридко-Сєрова.

Головну жіночу роль — дружину вбитого, господиню пансіону — зіграла акторка Римма Зюбіна. Роль злочинця озвучив народний артист України Василь Чорношкур. Актори Дмитро Бузинський і Сергій Труфанов зіграли Пьотра Барлича та Квірина.

Вже в новому сезоні UA: Радіо Культура прозвучить наступний епізод циклу "Злочин у "Сонячному клубі", або Вбивство по-шведськи", де одну з головних ролей виконала Ольга Сумська.

Прослухати перший епізод із серії детективів Єжи Северського "Вбивство по-англійськи" на Радіо Культура можна на сайті Українського радіо або в мобільному додатку suspilne.radio.

Новини по темі