Мобільний додаток

Журналісти, активісти та працівники держструктур говоритимуть про корупцію на фестивалі "ДумкоFest. Антикорупція"

28.08.2019 р., 18:59

Антикорупційні громадські організації, державні інституції та міжнародні експерти вирішили створити відкритий майданчик для діалогу і поговорити про корупцію, розвінчати поширені міфи та дізнатися, як працюють нові антикорупційні органи. Що відбуватиметься на фестивалі "ДумкоFest. Антикорупція", розповіла керівниця зовнішніх комунікацій НАБУ Світлана Оліфіра.

Світлана Оліфіра розповіла, що фестиваль "ДумкоFest. Антикорупція" відбуватиметься у форматі фестивалю думок, поширеному в скандинавських країнах. На таких фестивалях спікери нарівні спілкуються зі слухачами, обмінюються ідеями та започатковують спільні проєкти. У самій своїй ідеї фестиваль думок – це фестиваль, покликаний розпочати діалог між владою та суспільством.

"Зараз у скандинавських країнах фестивалі думок відбуваються щорічно і тривають від двох до восьми днів. Усього 8 країн проводять фестивалі думок. Одного разу представники Антикорупційного бюро, під час одного з міжнародних заходів, познайомилися з Естонським центром Східного партнерства і дізналися, що такі фестивалі існують", – розповіла Світлана Оліфіра.

За її словами, фестиваль "ДумкоFest. Антикорупція" об’єднає журналістів, активістів, працівників державних органів та представників міжнародних структур для того, щоб поговорити про корупцію та антикорупційну діяльність і донести до суспільства важливість того, що кожна людина несе відповідальність за свою країну.

"Ми побачили, що людям бракує інформації про те, навіщо створювалися антикорупційні органи, чим вони займаються і чим вони одне від одного відрізняються. У людей немає достатнього розуміння того, що вони, власне, можуть зробити. У нас начебто створені нові антикорупційні інституції, які можуть вирішити усі проблеми з корупцією. Але кожен з нас має особисту персональну відповідальність за те, що відбувається в його/її країні. Це саме стосується і антикорупційної реформи", – пояснила Світлана Оліфіра.

На фестивалі об'єднаються журналісти-розслідувачі, працівники громадських організацій, працівники правоохоронних органів, державних структур та представники міжнародних організацій. На відкритому майданчику вони говоритимуть між собою та з відвідувачами фестивалю про нагальні теми, і шукати можливості для спільних ідей, проєктів та спільних ініціатив.

"Ми будемо давати, як державна інституція, зі свого боку лайфхаки для журналістів і громадських організацій, як правильно писати запити для того, щоб отримати необхідну інформацію від правоохоронного органу, зважаючи на те, що всі правоохоронні органи – це досить закриті структури. Суспільно важливі резонансні теми часто залишаються без відповіді через те, що ми десь обмежені в законодавстві. Ми будемо звертати увагу на те, як писати ці запити і звернення. Тому що бували такі випадки, коли тема резонансна і важлива, але запит оформлений чисто технічно трохи некоректно, і тому ми не можемо надати усю інформацію, яку могли б надати цій людині. Також будуть лайфхаки від детективів", – анонсувала Світлана Оліфіра.

Фестиваль "ДумкоFest. Антикорупція" відбудеться 14 вересня у Києві в парку Шевченка. Вхід вільний.

Журналісти, активісти та працівники держструктур говоритимуть про корупцію на фестивалі "ДумкоFest. Антикорупція"

Новини по темі