Мобільний додаток

Росія використовує заморожені конфлікти у власних цілях, і це урок для України – експертка

28.08.2019 р., 13:35

Днями міністр оборони РФ Сергій Шойгу приїхав до Молдови і паралельно завітав до "замороженого" Придністров’я. Тим часом, в окупованій Абхазії під контролем Росії відбулися фейкові "вибори". Ірина Павленко, співробітниця Національного інституту стратегічних досліджень, вважає, що Росія стає все активнішою на територіях заморожених конфліктів, щоб таким чином впливати на інші країни та провадити свою політику.

Ірина Павленко переконана, що усі ці конфлікти на території пострадянського простору продовжують існувати тільки тому, що їх підтримує Росія.

"І підтримує вона їх не просто так, а з якоюсь метою. Ми бачимо, як Російська Федерація намагається використовувати заморожені конфлікти у власних цілях. Навіть якщо немає фронту і не гинуть солдати щодня, як у нас, і навіть якщо уже десятиліття начебто мир, квазідержава Придністров’я продовжує впливати та визначати внутрішнє життя Молдови як країни. І це нам урок на майбутнє", – вважає експертка.

Вона зауважила, що більшість "заморожених" територій, за винятком Криму, Росія не намагається приєднати до себе, адже це їй не потрібно.

"Вони їй потрібні саме у складі цих країн, на території яких вони були утворені, для того, щоб використовувати і впливати. Як це все розгортається, ми бачимо на прикладі Молдови, – наголосила Ірина Павленко. – У минулому році Росія змінила свою політику щодо усіх цих заморожених конфліктів. Якщо раніше вони в’яло існували, то зараз їх почали розкручувати, використовувати, більше на них почали виділяти грошей".

Так, цього року, за словами експертки, тільки Абхазії було виділено 5,5 млрд, і на наступний рік обіцяють ще більше.

"Там ціла програма спільного фінансування з розвитку збройних сил. Усе це не для Абхазії, звісно – це для Грузії. Раніше аналогічна програма з розвитку збройних сил була запроваджена для Південної Осетії, – пояснила Ірина Павленко. – Усе це підточує Грузію зсередини, і прямо чи опосередковано, це впливає на грузинську політику, грузинські вибори. Вони стають більш лояльними до Росії, аніж це було ще 10 років тому".

Експертка наголосила, що історія інших заморожених конфліктів має стати уроком для України.

Новини по темі