Мобільний додаток

Сьогоднішнє святкування Дня Незалежності стало менш офіціозним — Дмитро Сіманський

24.08.2019 р., 13:40

Політичний експерт Дмитро Сіманський вважає позитивним те, що сьогоднішнє святкування Дня незалежності за участі президента стало мінімально офіціозним. Проведення державних урочистостей з нагоди Дня Незалежності в рамках спецефіру Українського радіо обговорили політичний експерт Дмитро Сіманський та Олег Рибачук, голова громадської організації Центр UA.

Дмитро Сіманський відзначив помітне зменшення офіціозу в урочистих заходах на Майдані. 

"Чим швидше і далі ми відірвемося від тоталітарного окупаційного спадку, який століттями нас пригноблював, тим легше нам буде "стартанути". Чому мені сподобалось сьогоднішнє святкування дня незалежності? Воно стало мінімально офіціозним. Президент зробив певний ритуал державницький — прапор підняли, гімн заспівали, чесно, воно було і живим, і людським, і коротким. Бо це ж неможливо три-чотири години, коли люди втрачають свідомість. Хороше свято, мінімум офіціозу, багато символів, і я не побачив ніякої зради", — говорить Дмитро Сіманський.

В свою чергу, Олег Рибачук відзначає, що захід йому сподобався як пошук нової традиції.

"Україна в пошуках і в процесі народження цих традицій,  були різні варіанти, як святкувати День незалежності. У мені дуже сильний такий "антиноменклатурний ген" сидить, бо я не пройшов школу комуністичної партії, і все, що більш природнє, органічне, без передозування пафосом, без надлишку оцього такого більш комуністичного сценарію — мені дуже подобається. Те, що я побачив, мені сподобалося — була безпека, але не було відчуття, що зараз буде подія, на яку ми не потрапимо. Я бачив було багато іноземців", — говорить Олег Рибачук.

Читайте також  Василь Вовкун про святкування Дня Незалежності: в сьогоднішній день війни парад — необхідна складова

Відзначив він також виконання гімну в різних варіаціях:

"У нас дуже красивий гімн, він лягає під аранжировки. І ті включення, між іншим, теж новизна, щоб паралельно включали нагородження в інших містах", — зауважив Олег Рибачук.

Нагадаємо, у Києві на майдані незалежності відбулися офіційні урочистості з нагоди 28-ї річниці Незалежності України.

Фото: UA: Новини

Сьогоднішнє святкування Дня Незалежності стало менш офіціозним — Дмитро Сіманський

Новини по темі