Мобільний додаток

Уроки з підписання пакту Молотова–Ріббентропа: Україна є ключовою ланкою європейської безпеки

23.08.2019 р., 16:10

Який головний урок Україна та Європа повинні винести з історії підписання пакту Молотова–Ріббентропа 80 років тому? На цю тему у студії Українського радіо розмірковує доктор історичних наук, професор Андрій Мартинов.

Програма:
Ведучі:

В ЄС сьогодні відзначають сумну дату — 23 серпня 1939 року комуністичний Радянський Союз та нацистська Німеччина підписали Пакт про ненапад, відомий, як Пакт Молотова-Ріббентропа, що став "пусковим механізмом" Другої світової війни. У Європі цього дня відзначають День пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

Таємний протокол до Пакту був змовою двох керівників тоталітарних режимів. 

 

Доктор історичних наук, професор Андрій Мартинов вбачає уроки Другої світової війни для України, насамперед, в тому, що слід шукати собі надійних союзників для колективної безпеки.

"Уроки, насамперед, в тому, що, маючи на увазі таку шляхетну мету як створення системи колективної безпеки в Європі, потрібно шукати надійних військово-політичних союзників, виходячи з власних, а не лише з українських, інтересів. Треба мати на увазі, що Україна є не просто "містком" між Сходом і Заходом, за який, власне, тисячоліттями точилася запекла боротьба. А, фактично, є тією ланкою, яка є ключовою для європейської системи безпеки. І вибудувати безпеку без України, виключивши, або поділивши Україну на сфери впливу — це шлях до нової війни в Європі, і 2014 рік це довів. Фактично, вирішення проблем безпеки України наразі є і способом вирішення проблем колективної безпеки в Європі", — говорить Андрій Мартинов. 

Також він порівнює дві організації, які відовідали за це, тобто Лігу Націй і Організацію з безпеки співробітництва в Європі:

"Фактично, ОБСЄ повторила всі ті недоліки, які були властиві Лізі Націй. Механізм консенсусного прийняття рішень, право вето для кожної країни на конкретні рішення — фактично паралізувало цю організацію", — зазначає експерт.

Уроки з підписання пакту Молотова–Ріббентропа: Україна є ключовою ланкою європейської безпеки

Новини по темі