Мобільний додаток

Фронтмен Epolets Павло Варениця: на корпоративах наші пісні сприймали так само, як і якісь відомі хіти

21.08.2019 р., 21:25

Про те, чому гурт Epolets взяв таку назву та що вони взяли від каверів у свою музику, говорили в ефірі Радіо Промінь з фронтменом гурту Павлом Вареницею.

Історія рок-гурту Epolets розпочалася 2012-го року в Одесі. Група починала як кавербенд і відшліфовувала майстерність на хітах Pink Floyd, Nirvana і Muse. Аж раптом щось перемкнулося – і до музикантів зійшла власна муза. Вона почала диктувати їм пісні англійською, російською, але зрештою усвідомила, де знаходиться, і перейшла на досить жваву українську.

 Epolets - це що для вас?

Epolets  це просто було красиве слово, красива назва. І, мабуть, насправді, це з дитинства пішло, бо мій тато робив солдатиків з пластику і дуже круті макети дуже схожих на існуючих. Це були гусари, французи. І щось, мабуть, з форми... еполети мені якось заклалося в голову і вилізло в назву.

 А ти взагалі людина мирна чи військовою тематикою цікавишся?

Я цікавлюся військовою тематикою, але я мирна людина, скажімо так. Я тільки за мир.

 Повернімося до назви. А ви якось гуглили цю назву?

Звісно, коли ми вирішували обрати цю назву, то перше, що ми зробили  вбили в пошук гугл назву Epolets. І такого нічого не було, бо це неіснуюче слово. Тобто англійською мовою воно пишеться по-іншому. Здається, лише французькою мовою воно пишеться Le Epolet, щось таке.

 Раніше ви були командою, яка співала кавери, а потім вас різко пермекнуло. Що сталося?

На якомусь саунчдеку ми просто написали першу пісню і потім якось воно пішло…

 Легко було взагалі наважитися починати щось своє? Коли ти вже працюєш на каверах, на корпоратівчиках…

У тому то й річ. По-перше, про корпоратівчики. Ми були неформатний кавербенд… І співали ми переважно англійською мовою, тому й перші пісні Epolets були англійською мовою. Тобто ми просто вставляли в сет-лист одну зі своїх пісень і дивилися: піде не піде. І так виходило, що завжди наші пісні сприймали так само, як і якісь відомі хіти.

 Що ви від каверів в свою музику почерпнули?

Я не знаю. Кожен з музикантів щось почерпнув своє. Тобто я не можу сказати, що я перейняв якусь точну манеру.

 До речі, хто у вас пише музику і тексти?

Я. Закінчую писати тексти я.

 А як ви між собою затверджує пісню? Тобі хтось каже: ні, Паша, це фігня..

Іноді буває так. Я там через декілька репетицій, якщо бачу, що пацанів взагалі ніяк не чіпляє і вони роблять все через силу, то пісня переходить в стіл. А якщо я бачу, що в мене вийшло, хлопці зрозуміли пісню і їм сподобалось… Ну тобто цей варіант, який я приходжу і приношу, заспівую на гітарі  я розумію, що це може не одразу бути харизматично чи там якось цікаво. Але якщо вони ідею одразу розуміють, то пісня ще швидше закінчується.

Павло Варениця. Фото Facebook 

Новини по темі