Мобільний додаток

На території мисливських угідь Януковича створять національний природний парк, залишився останній крок – Семерак

16.08.2019 р., 15:19

На території мисливського господарства "Сухолуччя", яке раніше належало експрезиденту Віктору Януковичу, можуть створити національний природний парк. Остап Семерак, міністр екології, розповів, що ще треба зробити для остаточного рішення.

Указ про створення національного природного парку на території Дніпровського-Тетерівського державного лісомисливського господарства був підготовлений Міністерством екології та природних ресурсів України та переданий на розгляд Кабінету міністрів. У середу Кабмін погодив указ.

Остап Семерак наголосив, що про остаточну перемогу говорити ще рано, оскільки указ про створення Дніпровсько-Тетерівського національного парку ще не підписаний президентом.

"Нам залишився фактично останній крок – підписання указу президентом. Тоді це буде справжня перемога. А поки що це є черговий позитивний крок у вирішення питання створення Дніпровсько-Тетерівського національного природного парку", – розповів він.

За словами міністра екології, ці майже 30 га природних територій – "доволі ласий шматок землі для впливових людей", тому не дивно, що дискусія за майбутнє колишнього мисливського господарства Януковича точилася так довго. Вона розпочалась після Революції Гідності, коли президент Янукович покинув Україну.

"Основна дискусія йшла між лісниками та екологами, – поділився міністр. – Ми наполягали на тому, щоб перетворити цю територію у національний природний парк. Важливо розуміти, що у Київській області взагалі немає жодного національного природного парку, а ці території мають великий рекреаційний потенціал".

У Сухолуччі мешкають червонокнижні птахи та ростуть рослини, внесені до Зеленої книги. Також там збережена туристична інфраструктура: прокладено понад 20 км доріг, які можна використовувати для велопрогулянок. У 2007 році Янукович фактично привласнив Сухолуччя, а після його втечі у 2014 році все майно і тварини у вольєрах залишилися без нагляду.

Сухолуччя. Фото Мінекології

На території мисливських угідь Януковича створять національний природний парк, залишився останній крок – Семерак

Новини по темі